İşte EMITT 2019 Hosted Buyer B2B raporu

TravelShop Turkey tarafından organize edilen EMITT Hosted Buyer programına bu sene 105 ülkeden 811 tur operatörü katıldı.

Bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’e 105 ayrı ülkeden 811 tur operatörü katılarak toplam 11 bin 342, Speed Networking alanında 3 bin 420, toplamda 14 bin 762 ikili B2B görüşme gerçekleşti.

23. EMITT Fuarında hem stant alanlarında hem de üç gün boyunca yapılan Speed Networking etkinliğinde başarılı ikili görüşmeler gerçekleştirildi.

Organizasyon hakkında konuşan TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, EMITT Fuarına gelen Hosted Buyerların daha seçkin bir profil çizdiğini, Avustralya’dan Kanada’ya, Amerika’dan Çin’e kadar uzanan geniş bir yelpazede elit bir katılım gerçekleştiğini ifade etti.

Başvuran Acente Sayısı ve Ülke Sayısı

TOPLAM 14 BİN 762 GÖRÜŞME

Fuar alanında stantlarda Hosted Buyerlar ve katılımcılar arasında toplam 11 bin 342, Speed Networking alanında ise 3 bin 420, toplamda 14 bin 762 ikili B2B görüşme sağlandı. Bu rakamın oldukça değerli olduğunu belirten Kalender, önümüzdeki yıl hedeflerinin bu rakamları daha da yükseltmek olduğunu bildirerek şu bilgileri verdi;

Fuara alınan ön randevu sayısı: 5 bin 624
Onaylı randevu sayısı: 2 bin 404
Pending randevu sayısı: 3 bin 220
Katılımcıların toplam onaysız randevu sayısı: 2 bin 829
Türk katılımcıların onaysız randevu sayısı: Bin 964
Hosted Buyer’ların toplam onaysız randevu sayısı: 391

“Bu etkinlikte bizleri destekleyerek yardımcı olan tüm iş birliği yapmış olduğumuz meslektaşlarımız ve ortaklarımıza teşekkürü bir borç biliriz. Bir sonraki etkinliğimiz düğün organizatörlerine yönelik Kuzey Kıbrıs’ta, hemen ardından Ekoloji ve Gastronomi temalı etkinliğimiz ise Tokat’ta olacak.”

Kesin Katılım sağlayan Acente Sayısı ve Ülke Sayısı

EĞİTİM TURLARIYLA TÜRKİYE TANITIMI

Gelen tüm Hosted Buyer’ların İstanbul’da Pullman, Tryp By Wyndham, Radisson Blue Batışehir ve Lionel Hotel başta olmak üzere 5 yıldızlı otellerde konaklaması sağlanırken fuar devamındaki ‘Eğitim Turları ile Türkiye’nin tanıtımı yapıldı.

Bu seneki tanıtımı yapılan destinasyonlar; İstanbul, Çanakkale, Truva, Bergama, Kuşadası, Efes, Pamukkale, Antalya, Konya, Ankara, Kartepe ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti oldu.

GALA GECELERİ DÜZENLENDİ

Gala yemekleri Lionel Hotel, Pullman Hotel ve Tryp By Wyndham’da yapıldı. Pullman’daki Gala Yemeğinde Hindistan’dan gelen mankenlerle Indian Fashion Show gerçekleştirildi. Yemeğe Türkiye’den ve yurt dışından birçok seçkin tur operatörünün yanı sıra, Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Onur Gözet, TÜROFED Başkanı Osman Ayık, ISTTA Başkanı Yardımcısı Erol Turanlıoğlu, THY Nepal Müdürü Abdullah Tuncer Keçeci ve Nepal Deik Başkanı Mustafa Akıncılar katıldı. Onur konuğu olarak Hindistan Büyükelçisi Rahul Kulshreshth de davetliler arasındaydı.