Kore Turizm Ofisi’den SKYhub’a ödül

Ödülü SKYhub Outbound Yurt dışı Turlar Grup Departmanı Müdürü Orhan Durmuş, KTO İstanbul Ofisi Derektörü Dr. Jaesang Lee’den aldı.

Japonların vizyoner hizmet anlayışını, Türk misafirperverliği ile birleştirmeyi başaran SKYhub markası; b2b bazında acentelere dünyada 70 ülkede sunduğu fark yaratan çalışmalarıyla ön plana çıkarken, Türkiye’de Güney Kore’ye en çok satış yapan tur operatörü olarak Kore Turizm Ofisi tarafından ödüllendirildi.

Bir devlet kuruluşu olan, Kore Turizm Organizasyonu (KTO), bu yıl 23’üncü kez düzenlenen EMITT Turizm Fuarı kapsamında başarılı çalışmaları, hizmet kalitesi ve Kore destinasyonundaki gücünü göz önüne alarak, Japon menşeili SKYhub markasını ödüllendirdi.

Kore Turizm Ofisi Pazarlama Müdürü Erkan Aslantaş, acentelerin Kore destinasyonu için verdikleri emeğin bir karşılığı olması adına bu tarz anlamlı ödüller verdiklerini belirtti.

Aslantaş, dünyada 520’den fazla ofisi olan Japonya merkezli SKYhub’ın bu sene en iyi gelişim gösteren ve en çok Güney Kore destinasyonu satan tur operatörü olduğunu şu sözlerle ifade etti:

“Elde ettiğimiz veriler ışığında, SKYhub Türkiye ofisi de dahil olmak üzere, dünya çapında ofisleri aracılığıyla 2018’de en iyi gelişim gösteren ve kişi sayıları bazında en çok Güney Kore destinasyonu satan tur operatörü oldu. Bu nedenle SKYhub’a sadece İstanbul ofisimiz namına değil, KTO’nun merkez ofisi adına ‘En çok satış yapan acente’ ödülünü vermekten mutluluk duyduk.”

Japonya merkezli H.I.S Travel bünyesindeki SKYhub bu sene en iyi gelişim gösteren ve en çok Güney Kore destinasyonu satan acenta oldu.

SKYhub Türkiye ofisinin B2B Outbound Grup Müdürü Orhan Durmuş kazandıkları ödülün kendilerini onurlandırdığını belirterek şunları söyledi:

“SKYhub olarak dünyada 70 ülke, 296 şehirde konumlanmış 520’nin üzerinde ofisimiz ile Outgoing acentelerine DMC hizmeti veriyoruz. Incentive-Mice gruplarına, seyahat acentelerinin kapalı gruplarına ve genel satışa açık olan turlara yer hizmetleri sağlıyoruz. SKYhub markası olarak, bayram-yılbaşı gibi özel dönemlerde ve yıl boyu alternatifli tarihlerde hazırladığımız tur paketleriyle acentelerimize kazançlarını arttırma imkanı veriyoruz. Paket turların riskini üstleniyor, acentelerimize sor-sat satış yapma imkanı sunuyoruz. Kore destinasyonu için yaptığımız bu yenilikçi ve vizyoner çalışmaların sonucunda, en çok satış yapan acente olmak suretiyle meyvesini aldığımızdan dolayı da çok mutlu olduk” dedi.

Fuarın ikinci gününde gerçekleştirilen ödül töreninde SKYhub’’ın yanı sıra, ‘En başarılı online seyahat acentesi’ olarak tatil.com’a ve ‘En başarılı B2B seyahat acentesi’ olarak da Generations of Adventure da KTO’nun ödüllerine layık görüldü.

Kore Turizm Organizasyonu (KTO) Hakkında

Kore Turizm Organizasyonu (KTO), Uzakdoğu’nun en önemli ülkelerinden olan Kore’nin dünyada tanıtımına yönelik çalışmalar yapmak üzere Kore Cumhuriyeti bünyesinde hizmet veren bir kuruluştur.

Yarım yüzyılı aşkın bir tarihe sahip olan KTO, 2012’de İstanbul’da açtığı ofisle Kore’nin köklü diplomatik ve kültürel bağlara sahip olduğu Türkiye’de de faaliyete başlamıştır. Türkiye, İsrail, Yunanistan, Bulgaristan, Slovenya, Sırbistan, Karadağ, Bosna-Hersek, Romanya, Slovakya, Makedonya, Hırvatistan, Arnavutluk, Gürcistan, Azerbaycan, Malta ve Ermenistan’ı kapsayan 17 ülkeden sorumlu olan KTO İstanbul Ofisi, Kore’nin tanıtımını bu bölgede yer alan medya, seyahat acenteleri, toplantı planlayıcıları ve münferit turistlere yönelik iletişim çalışmalarıyla sürdürmektedir.