Fatih’in Samatya kıyısına deniz havuzu projesi

AKP Fatih Belediye Başkan Adayı Ergün Turan, Samatya kıyısına deniz havuzları yapacaklarını açıkladı.

Yerel seçimlere az bir süre kala adaylar seçim vaatlerine hız kesmeden devam ediyor. Bunlardan biri olan ve Fatih’te gençleri denizle buluşturacak deniz havuzları projesi dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Tarihî yarımadanın önemli ilçelerinden biri olan Fatih’in Samatya kıyısında hayata geçirilmesi planlanan projenin hazır olduğunu dile getiren AKP Fatih Belediye Başkan Adayı Ergün Turan, “Fatih’in bir tarafı kara surları bir tarafı da denizle çevrili ama gençlerin denize güvenli bir şekilde girmeleri için bir yer yok . Bunun için düşüncemiz şu; denizde kontrollü olarak, altından deniz suyunun geçtiği büyük bir platform oluşturmak. Gençler bu platformun üzerinde güneşlenip, denize girebilecek” dedi.

Denizin içinde havuz platformlarının olacağı projede güvenlik görevlileri ve can kurtaranlar görev alacak. Fatih’e yeni bir değer katması beklenen proje gençlerin güvenli ve kontrollü bir şekilde yüzebileceği bir alan oluşturacak.

Deniz havuzu projesi

HAYALİMİZ: FATİH’İ 5 YIL İÇİNDE ESKİ GÜNLERİNE DÖNDÜRMEK

Seçildiği takdirde 1 Nisan’dan başlayarak Fatih’i ayağa kaldıracaklarını söyleyen Turan, “Seçildikten sonraki ilk işimiz bu projeyi hayata geçirmek. Biz Fatih’i tekrar yaşamın merkezi yapmak istiyoruz. Fatih bizim medeniyetimizin doğduğu yer. Sosyal dokuyu güçlendirmemiz lazım. Bunun için de gençlerin ve kadınların burada yaşantılarını kolay kılacak, keyifli hale getirecek yatırımlar ve icraatlarda bulunacağız. Fatih ile ilgili en büyük hayalimiz, ilçeyi önümüzdeki 5 yıl içinde eski muhteşem günlerine kültürün, sanatın, bilimin, konuşulduğu bir yer haline çevirmek” diye konuştu.