İşte Türkiye’de tatil yapmamak (!) için 10 geçerli sebep

Seyahat Hastalıklarına Karşı Korunma: 8 Pratik Önlem
Seyahat Hastalıklarına Karşı Korunma: 8 Pratik Önlem

Last Updated on 24 Nisan 2019 by Turizm Günlüğü

Rusça gezi portalı Tonkosti, Türkiye’de tatil yapmanın Rusya vatandaşları için ne kadar cazip olduğunu esprili bir dille anlatan bir yazı yayımladı. İşte Türkiye’de tatil yapmamak (!) için 10 geçerli sebep.

1. Rusya’ya kıyasen, bürokrasi yokluğu insanı sıkar! Mesela Rusya vatandaşları Türkiye’de vize almaya gerek duymadan 60 güne kadar tatil yapabilir.

2. Bir şeye ederinden fazla para ödenmezse kıymeti bilinmez. Bir Rus için Türkiye’de tatil yapmak bazen Rusya’da tatil yapmaktan bile ucuza gelebilir.

3. Türkiye’de kilo vermek imkansız. Sebebi ise elbette her şey dahil otellerin açık büfeleri.

4. İnsan haddinden fazla ısınabilir. Antalya, Kemer ve Belek gibi 30 derecenin üstünde sıcaklığa sahip tatil beldeleri güneşsizliğe alışkın Rus bünyelere ‘zarar’ verebilir.

5. Seçme özgürlüğü insanı boğar. Otelde yan gelip yatmak, Marmaris’te tüple, İzmir ve Bodrum’da şnorkelle dalmak, Alaçatı’da sörf yapmak, ya da katamarana binmek. Seçme şansının olması bazen insanın başını döndürebilir.

6. Alışveriş cebe zarar. Rusya’ya göre oldukça makul fiyatlar nedeniyle insanın tüm parasını Türkiye’de alışverişe döküp eve cepleri boş dönmesi işten değil.

7. Zaten yeterince sağlıklıyız(!) Kangal, Yalova ve Pamukkale’nin şifalı suları ve geleneksel tedavileri olmadan da yapabiliriz.

8. Doğa haddinden fazla güzel. Alanya’nın mağaraları, Tünektepe, Yanartaş, Düden, Karaalioğlu Parkı, Kapadokya, Side Yeşil Kanyon ve diğerleri. Hepsini fotoğraflamaya flaş yetmez.

9. Tarihten okul sıralarında bıktık. Ankara Kalesi, Hacı Bayram Camii, Kızkalesi, Hıdırlık, Yivli Minare, Kleopatra plajı. Tüm bu yerleri ziyaret etmek yeniden tarih dersine gömülmek demek.

10. İstanbul… Asya ve Avrupa’nın birleştiği yerdeki bu inci şehirden sonra hiçbir başka şehir aynı tadı vermez.

Kaynak:turkrus