I-MICE’dan doğayla mitolojiyi buluşturan gezi

Kuruluşundan bugüne ses getiren network etkinlikleri, kişisel gelişim ve uzmanlığa yönelik eğitim programları, B2B organizasyonları, sosyal sorumluluk projeleri, üye ve paydaşlarına yönelik tedarikçi panelleri ve yurt içi & yurt dışı tanıtım gezileri ile adından oldukça fazla söz ettiren Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) etkinliklerine bir yenisini daha ekledi.

I-MICE Derneği’nin öncülüğünde ve Ramada Resort Kazdağları otelinin ev sahipliğinde 3 -5 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleşen II. Kazdağları Buluşması’na yaklaşık 50 acenta ve sektör paydaşı katılım gösterdi.

Kısa adı I-MICE olan Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği, ilkini 2017 yılında gerçekleştirdiği Kazdağları gezisinin ikincisini 3 – 5 Mayıs 2019 tarihleri arasında Ramada Resort Kazdağları’nın ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Ayvalık, Cunda Adası’ndan Altınoluk’a kadar uzanan gezi rotası kapsamında farklı illerden katılım gösteren 50 acenta temsilcisi ve sektör paydaşı, Kuzey Ege’nin önemli tarihi ve doğal güzelliklerini keşfettiler.

Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yağız Öngen ve Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa Satış ve Pazarlama Müdürü Meltem Öner de gezi süresince katılımcılara eşlik etti.

Ege otları workshop’undan şarap tadım aktivitesine, safariden çiftlikte süt sağma ve yumurta toplama aktivitesine kadar geniş ve renkli etkinlikleri bünyesinde barındıran gezi kapsamında katılımcılar keyifli anlar yaşadılar.

I-MICE Derneği II. Başkanı Hüseyin Kurt, doğa güzelliklerinin mitolojik değerlerle buluştuğu “II. Kazdağları Buluşması”na ilişkin açıklamalarda bulundu.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi ve I-MICE Derneği’nin II. Başkanı Hüseyin Kurt

HÜSEYİN KURT: YEREL EKONOMİLERE KATKI SAĞLAYACAK GEZİLERE ÖNEM VERİYORUZ

Kazdağları’na yönelik düzenledikleri gezinin iki farklı öneme sahip olduğuna dikkat çeken Hüseyin Kurt; bunun ilkinin yaratıcılığı ortaya çıkarmak; ikincisinin ise yerel ekonomiye dokunmak olduğunu belirtti.

Gezi süresince yerel halk ve köylülerden yaptıkları alışverişlerle yerel ekonomiye katkıda bulunduklarını ifade eden Hüseyin Kurt; buna özellikle önem verdiklerini ve amaçlarının düzenledikleri tüm organizasyonlarda yaratıcılıkla birlikte farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi.

Hüseyin Kurt son olarak, ilkini 2017 yılında düzenledikleri gezinin sonrasında iki sene içerisinde bölgede yaşanan değişikliklere ilişkin ise şu değerlendirmelerde bulundu:

“İlkini 2017’de gerçekleştirdiğimiz organizasyondan sonra görüyoruz ki, iki sene içinde güzel gelişmeler olmuş. O dönem otel sancılı bir dönemden geçiyordu ki buna rağmen nitelikli bir organizasyon almıştık. Ama bu sene benim gördüğüm, yeni bir genel müdür kadrosuyla birlikte yapılanmaya dahil olmuş. Bu da nitelik bağlamında otele o farkındalığı açıkçası sağlamış”.


I-MICE’IN DÜZENLEDİĞİ KAZ DAĞLARI GEZİ PROGRAMI

3 Mayıs Cuma

Cuma öğle saatlerinde Ramada Resort Kazdağları Thermal & SPA Hotel’e varan katılımcılar ilk olarak otelin Executive Chef’i Murat Evrim öncülüğündeki workshop kapsamında, Ege otlarıyla (turp otu, hardal otu, arapsaçı otu, civez otu, şevketi bostan, ısırgan otu) hazırlanan bölge mutfağının lezzetlerini tattılar.

Yenilen öğle yemeğinin ardından şarap tadım aktivitesi için Balıkesir’in Gömeç ilçesinde bulunan Ma’adra Vineyard ziyaret edildi. Gömeç’in Kubaşlar Köyü’nde yer alan Kuzey Ege’nin ilk ve tek şarap fabrikası ziyareti kapsamında katılımcılar farklı şaraplar tadarak, dağ ve deniz manzarasının keyfini çıkardılar.

Akşam yemeği Ayvalık Cunda’da yer alan Cunda Deniz Restaurant’ta alındı.

4 Mayıs Cumartesi

Gezinin ikinci günü jeep’ler ile düzenlenen safaride ilk olarak Çamlıbel Köyü’nde yer alan Tuncel Kurtiz’in mezarı ziyaret edildi.

Ardından kafile, Kızılkeçili Köyü’nde bulunan 850 yaşındaki anıt çınara uğrayarak; etrafında fotoğraf çektirdi.

Bir sonraki durak ise Sutüven ve Hasan Boğuldu Şelaleleri oldu.

Ziyaret programı kapsamında son olarak Antandros Antik Kenti ve Sarıkız Etnografya Müzesi ziyaret edildi.

5 Mayıs Pazar

Gezinin son gününde ise Sarıkız’ın köyü Kavurmacılar ziyaret edildi. Eşsiz körfez manzarasına sahip Taş Kahve Inn Han’da yarım saatlik çay-kahve molasının ardından İstanbul’a dönüşe geçildi.

Sarıkız’ın köyü Kavurmacılar