Rusya’daki sonbahar havası tur satışlarını ikiye katladı

Rusya’da temmuz ayında sonbaharı aratmayan hava sıcaklıkları, Türkiye başta olmak üzere yurt dışındaki tatil turlarına olan talebi artırdı.

Rus tur operatörleri ve acenteler, Temmuz ayının ilk iki haftasında yurt dışı tur satışlarının arttığını, satışların yüzde 50’sinden fazlasının Türkiye turlarına olduğunu belirtti.

Turkrus.com’un Kommersant Gazetesi’nden aktardığı haberde OnlineTur.ru yetkilisi İgor Blinov, tur paketi satışlarının önceki iki yılın temmuz aylarının ortalamasına göre yaklaşık iki kat arttığı bilgisini verdi.

TÜRKİYE, İSPANYA, YUNANİSTAN

En fazla tur satışının Türkiye, İspanya ve Yunanistan’a yapıldığını belirten turizmci, “Bunun en önemli nedeni havanın serin olması. Birçok kişi planlamamasına rağmen denize tatil gidiyor” dedi.

TÜRKİYE SATIŞLARINDA % 98 ARTIŞ

Level.travel sitesinde de Türkiye’ye tur satışları geçen yılın aynı dönemine yüzde 98 arttı. Bu oran İspanya turlarında yüzde 108, Yunanistan turlarında yüzde 57, Tunus turlarında yüzde 85 olarak kaydedildi.

Tez Tour ise Temmuzun ilk iki haftasında toplam tur paketi satışlarının  geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13 arttığını açıkladı.