Accor Otel Grubu’nda iki önemli atama

Aysun Dolanbay ve Yalın Yaltıraklı
Aysun Dolanbay ve Yalın Yaltıraklı

Accor Otel Grubu’nda iki önemli atama gerçekleşti. Accor Doğu Avrupa Lüks Oteller Satış & Pazarlama Direktörü olarak Aysun Dolanbay atanırken, Yalın Yaltıraklı ise Doğu Avrupa İş Geliştirme Direktörü oldu. Her iki yönetici de Doğu Avrupa bölgesinden sorumlu olacak.

Aysun Dolanbay

Dünyanın öncü otel gruplarından Accor Otel Grubu üst düzey seviyesinde iki yeni atama gerçekleştirdi. Buna göre Aysun Dolanbay Accor çatısı altındaki lüks otellerin satış ve pazarlama direktörü olarak görev yapacak. Aysun Dolanbay, turizm ve otelcilik sektöründe, üst düzey yöneticilik de dahil 16 yıllık deneyime sahip. İzmir Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Aysun Dolanbay, son olarak Swissôtel The Bosphorus’da, satış ve pazarlama direktörü olarak görev yapıyordu.

Yalın Yaltıraklı

Doğu Avrupa İş Geliştirme Direktörlüğü görevine getirilen Yalın Yaltıraklı ise emlak, turizm ve otomotiv sektöründe 15 yıllık iş tecrübesine sahip. Yıldız Teknik Üniversitesi Şehir Planlama bölümünden mezun olan, Avustralya’da da işletme yüksek lisansı yapan Yaltıraklı, son olarak Intercontinental Otel Grubu’nda, Türkiye ve Doğu Avrupa İş Geliştirme Müdürlüğü görevini yürütüyordu.