ANEX Tour, cruise gemisi işletmeciliğine adım atıyor

ANEX Tour, Saga Sapphire'i satın alarak, cruise gemi işletmeciliğine adım atıyor.

ANEX Tour, Saga plc. şirketine ait Saga Sapphire adlı cruise gemisinin satın alım anlaşmasını imzaladı. Orta ve Doğu Avrupa’nın önde gelen tur operatörlerinden ANEX Tour, Saga Sapphire’i satın alarak, cruise gemi işletmeciliğine adım atıyor.

ANEX Tour Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar “Misafirlerimize sunduğumuz ürün seçeneklerimizi, değişen seyahat alışkanlıklarına uyarlamaktayız. Saga Sapphire satın alımı ile, benzersiz bir Doğu Akdeniz Gemi turu deneyimini kıymetli misafirlerimizin beğenisine sunabileceğiz.”

ANA LİMANI ANTALYA OLACAK

Neşet Koçkar, Saga Sapphire’in 2020 ortalarında ANEX Tour’a teslim edileceğini, teslim edildikten sonra ilk seferini ana liman olarak belirlenen Antalya’dan yapacağını, bunun ayrıca ana limanı Antalya olan ilk cruise rotası olacağını belirtti. Koçkar, ANEX Tour’un stratejisinin müşteri taleplerini göz önünde bulundurarak devam edeceğini de sözlerine ekledi.

“ANEX Tour’un heyecan verici yeni cruise turları ile yeni bir iş alanına sahip olacağı için mutluyuz”

Saga Cruises COO’su Nigel Blanks ise açıklamasında “Ferah kabinleri ve konforlu ortak alanları ile Saga Sapphire, son 7 yılda misafirlerimizin beğenisini kazandı. Saga Sapphire’in Saga filomuzdan ayrılma tarihi yaklaştıkça, ANEX Tour’un heyecan verici yeni cruise turları ile yeni bir iş alanına sahip olacağı için mutluyuz.” dedi.

Saga Sapphire, 382 kabin, 12 güverte, restoran, havuz, spa merkezi, alışveriş merkezi ve birçok eğlence seçeneği ile yaklaşık 800 yolcuya hizmet vermektedir. Saga Sapphire cruise gemisi, 200 m uzunluğunda ve 37 bin groston ağırlığındadır.