Intourist’ten İstanbul için yeni bir hamle gündemde

Rusya merkezli tur operatörü Intourist’in, İstanbul’a yönelik kış sezonu charter programına Rusya’nın bir kentini daha eklemesi gündemde… Intourist, Rusya’dan uçuş düzenleyeceği kent sayısını yediden sekize çıkarmayı planlıyor.

Eylül ayının başında Intourist Thomas Cook’un; 2019 – 2020 kış döneminde Rusya’nın altı kentinden İstanbul’a charter uçuşları düzenleyeceği medyada yer almıştı.

Daha sonra Turizm Günlüğü olarak; Intourist Thomas Cook’un Rusya Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bölükbaşı ile gerçekleştirdiğimiz röportajda bu kentlerin arasına Soçi’yi de (Sochi Adler Havalimanı) eklediklerini belirterek; Rusya’dan İstanbul’a uçuş düzenlenecek kent sayısını yediye çıkardıklarını açıklamıştı.

İSMAİL BÖLÜKBAŞI AÇIKLADI

Russian Travel Digest’da yer alan bugünkü (19 Eylül 2019) haberde, İsmail Bölükbaşı’nın Rus basınına verdiği demece göre bu uçuş noktaları sekize çıkartıldı.

Bu açıklamaya göre Intourist, kış döneminde Samara ve Togliatti şehirlerin ortak noktasında yer alan ve iki şehre de hizmet veren Kurumoç Havalimanı’ndan da İstanbul’a charter uçuşlar düzenleyecek.

“NİHAİ BİR KARAR DEĞİL”

Intourist Basınla İlişkiler Departmanı bu bilgiyi doğrularken; böyle bir gelişmenin şirket plan ve hedefleri arasında yer aldığını fakat “kesin ve kabul edilmiş, nihai bir karar olmadığına” da dikkat çekildi.

RUSYA’DAKİ YEDİ UÇUŞ NOKTASI

Intourist, 2019 – 2020 kış sezonunda Rusya’nın Moskova, Saint Peterburg, Yekaterinburg, Rostov-on-Don, Kazan, Ufa ve Soçi kentlerinden İstanbul’a charter uçuşlar düzenleyecek.

Bu yedi kente Kurumoç Havalimanı’nın da eklenmesi halinde İstanbul’a yönelik uçuş noktası sekize yükselecek. Bu gelişmenin gerçekleşmesi halinde İstanbul charter uçuşlarının kapsamına Rusya’nın Krasnodar ve Volga Bölgeleri de eklenmiş olacak.

FRENKANSLARA İLİŞKİN DETAYLAR AÇIKLANMADI

Kurumoç Havalimanı’ndan yapılacak charter uçuşlarının frekansına ilişkin detaylar açıklanmasa da; Rus yetkililer bu uçuşların da diğer şehirlerin çoğunda olduğu gibi haftanın iki günü düzenleneceğini öngörüyor.

Intourist’in partner’ı İSTANTOUR’dan sektör paydaşlarına destek çağrısı