Jet2 iki şehir için 5.5 milyonluk koltuk kapasitesi ayırdı

Last Updated on 17 Ekim 2019 by Turizm Günlüğü

Thomas Cook’un boşluğunu dolduracak en önemli oyunculardan Jet2, Manchester ve Birmingham kentlerine yönelik kapasitesini ve operasyon hacmini artırdı. İşte detaylar…

Thomas Cook’un iflasının ardından, İngiliz tur operatörü Jet2, sektörde ortaya çıkan boşluğu doldurmak için 2020 yaz sezonunda Manchester ve Birmingham havalimanlarına yönelik koltuk kapasitesine yüz binler seviyesinde takviyede bulundu.

MANCHESTER İÇİN 3.3 MİLYONLUK KOLTUK KAPASİTESİ

Jet2, 2020 yaz sezonu için Manchester’a yönelik koltuk kapasitesine yüzde 16 oranında artışla 450 bin koltuk ekleyerek bu kentteki koltuk kapasitesinin 3.3 milyon seviyesine ulaştırdı.

Birmingham’da ise Jet2 yüzde 23’lük bir artış ile 160 binden fazla ilave koltuk ile bu kent için de 2 milyon koltuk kapasitesine ulaştı.

DÖRT YENİ UÇAK    

Manchester’deki filosuna dört yeni uçak daha ekleyeceğini açıklayan İngiliz tur operatörü, 2020 yaz sezonu için destinasyonları arasına Yunanistan’ın İskados Adası’nı da ekleyeceğini duyurdu.

İSKADOS ADASI’NA HAFTADA İKİ UÇUŞ

Jet2, Manchester’den İskados Adası’na Mayıs – Eylül döneminde haftada iki uçuş düzenleyecek.

JET2’NUN YENİ DESTİNASYONLARI

Diğer yandan Thomas Cook’un destinasyonları arasında yer alan Yunanistan’ın Preveze, Hırvatistan’ın Zada ve Karadağ’ın Tivat destinasyonları Jet2’nun yeni destinasyonları arasına eklendi.