Zülfikar Bekâr’ın yeni restoranı Un Po’ İstanbul Karaköy’de kapılarını açtı

Karaköy'ün En Yeni İtalyanı Un Po' Restoran Açıldı
Cem Aktay, İtalyan Şef Piero Bergese ve Zülfikar Bekâr.

Dünyaca ünlü restoran zinciri Eataly’i Türkiye’ye getiren Zülfikar Bekâr’ın yeni restoranı Un Po’ İstanbul Karaköy’de kapılarını açtı.

İtalya’nın sıcak ve samimi trattoria restoranlarındaki konsepti yorumlayan Un Po’, mönüsü, mottosu ve temsil ettiği değerler ile İstanbul’un mutfak birikimine katkı sağlamayı hedefliyor.

Un Po’nun kuruculuğunu Zülfikar Bekar’ın yanı sıra Londra’da University of the Arts London’da reklam eğitimi alıp Türkiye’ye dönen Cem Aktay üstleniyor.

MUTFAK İTALYAN ŞEF PIERO BERGESE’YE EMANET

İtalyancada ‘biraz’ anlamına gelen Un Po’nun mönüsünde klasik İtalyan mevsim salataları ve sebze ağırlıklı mezeleri, pasta (makarna), pizza ve şarap lezzetlerinin yanında vegan ve vejeteryan seçenekler de var.

Eataly’nin İstanbul operasyonunun kurucu şefliğini yapmış olan Piero Bergese yönetiminde, İtalyanca bilen yardımcı şeflerin koordinasyonunda kurgulanan Un Po’, Karaköy Mumhane Caddesi üzerindeki samimi görünümüyle de dikkat çekiyor.

FELSEFENİN TEMELİNDE ‘HERKESE BİRAZ’ VAR

Un Po’ tarafından belirlenen ‘herkese biraz’ felsefesinin temelinde tüm dünyada yükselen çevresel hassasiyetler, biyolojik denge, insan sağlığı ve israf gibi sorunlara dikkat çekiliyor.
Buradan hareketle Un Po’ mevsimindeki yemek ürünleri ile mönüsünü güncel tutarken, bu ürünleri kendi belirlediği standartlara uygunluğunu bizzat denetlediği yakın ve lokal tedarikçilerden sağlıyor.