Medicef, Almanya ile sağlık turizmi köprüsü kuruyor

Medicef Life'dan Dr. Ceyhun Dündar, Ligarba Turizm Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Karslı ve Superdent'ten Fatma Akpınar.

Last Updated on 17 Aralık 2019 by Yaşar Çelik

Sağlık turizmi odaklı çalışan Medicef Life’dan Dr. Ceyhun Dündar, Türkiye’deki en iyi hekimlerle ve en iyi hastanelerle çalıştıklarına vurgu yaparken, Superdent’ten Fatma Akpınar da “Yurt dışından gelen hastalarımıza farklı fiyat uygulamayız, ülkemizdeki fiyatlar neyse aynısını veririz” dedi.

Avrupa Türk Acenteciler Birliği’nin (COOP TRR) geçtiğimiz günlerde Münster Osnabrück Havalimanı’nda gerçekleşen etkinliğinde stant açarak sağlık turizmi olanaklarını tanıtan Medicef’den Dr. Ceyhun Dündar ile Superdent’ten Fatma Akpınar, Almanya’dan daha fazla hasta çekmek için seyahat acenteleri ile çalışmak istediklerini söyledi.

Dr. Ceyhun Dündar

Medicef Life’dan Ceyhun Dündar, hali hazırda Almanya’dan gelen gurbetçi hastaları tedavi etmeye devam ettiklerini belirtti. Hasta başı fiyat verdiklerini ve seyahat acentelerine de belirli bir komisyon ödediklerini kaydeden Dündar, kişiye özel bir turizm paketi sunduklarını anlatarak, “Son teknolojiyle, güvenilir ve kaliteli hizmet veriyoruz. Partnerimiz olan Ligarba Turizm’le hastalarımızın seyahatini organize ediyoruz. Her şey dahil bir sistemle çalışıyoruz. Hava limanından transferle başlayan paketimiz, konaklama, cerrahi uygulama, isteyenlere turistik turla devam ediyor” diye konuştu.

EN İYİ HEKİMLERLE VE EN İYİ HASTANELERLE ÇALIŞIYORUZ

Medicef Life’ın 15 hastane, 150’ye yakın doktorla anlaşmalı olduğunu ifade eden Ceyhun Dündar, Türkiye genelinde sağlık turizmi yapabildiklerini açıkladı. En güçlü oldukları merkezin İstanbul olduğunu söyleyen Dündar, Almanya’dan gelen gurbetçilerin Mersin, Antalya, Trabzon gibi şehirlerde de tedavi olmak istediklerini aktardı. Dündar şunları ifade etti: “Sağlık turizminde talepler ülkeden ülkeye değişiyor. Almanya’dan daha çok estetik cerrahi, diş ve saç ekimi için geliyorlar. Öte yandan Almanya’da yaşayan yüzde 10-12’lik bir kesiminin özel sağlık sigortası var ve isterlerse bununla Türkiye’de tedavi olabiliyorlar. Almanlar ve gurbetçi vatandaşlarımız burada verilen sağlık hizmetinden çok memnun olmadıkları için bizi tercih ediyor.”

Sağlık turizmine bu yıl başlamalarına rağmen iyi bir giriş yaptıklarını anlatan Dündar, Etiyopya’dan Çin’e, Almanya’dan Cezayir’e kadar hasta tedavi ettiklerini aktardı. 2020’ye büyüme hedefiyle girdiklerini belirten Dündar, “Almanya’daki Türk kökenli acenteler ile işbirliği yaparak daha fazla kitleye hitap etmek istiyoruz. COOP TRR’nin Münster’deki etkinliği bizim için ilk oldu. Bundan sonrası için işbirliği olanağı yakalayacağımız her türlü platformda bulunmak istiyoruz. Örneğin Almanya’nın en büyük turizm fuarı ITB Berlin’de de yer almayı düşünüyoruz” diye konuştu.

Özellikle Arap ülkelerinden büyük cerrahi operasyon talepleri aldıklarını ifade eden Dündar, “Skolyoz, omur ilik, tümör cerrahileri gibi büyük operasyonlar alıyoruz. Türkiye’deki en iyi hekimlerle ve en iyi hastanelerle çalışıyoruz; Acıbadem, American, Memorial, Medipol çalıştığımız hastanelerden bazıları” diyerek sözlerini tamamladı.

Fatma Günpay Akpınar

SUPERDENT: TÜRKİYE İLE AYNI FİYATI VERİYORUZ

Medicef’in partnerlerinden Superdent Özel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nden Fatma Akpınar da, uzman hekim kadrolarına dikkat çekti. “Dişte kanal tedavisi, protez, implant gibi uzmanlık gerektiren alanların sadece uzmanlarıyla çalışıyoruz” diyen Akpınar, “Almanya’dan gelen hastalarımıza farklı fiyat uygulamayız, ülkemizdeki fiyatlar neyse aynısını veririz” açıklamasında bulundu.

Bir günde implant yapabildiklerini kaydeden Akpınar, “Eğer hastanın ağız yapısı uygunsa onu karşıladığımız gün implantını takıp birkaç gün sonraya kontrol için çağırıyoruz. Bu yüzden çok tercih edilen bir kliniğiz. Hastamızın bize senede bir kere gelip kontrol olması yeterli” dedi.

Yurt dışından aldıkları hastaların çoğunun gurbetçi olduğunu söyleyen Akpınar, Almanya’dan daha fazla hasta çekmek için COOP TRR ile işbirliği olanaklarını geliştirmek için görüşmelere devam edeceklerini, onların düzenleyeceği workshop’lara katılmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Türkiye ve Dünya Turizmindeki gelişmelerden Online haberdar olmak için Google News’te Turizm Günlüğü‘ne abone olun!