Altı Üstü Kırk Köfte’den motosiklet farkındalığı etkinliği

Üsküdar’da Altı Üstü Kırk Köfte adlı restoran sahibi Serkan Sağdıç hem moto kuryelerin hem de motorsiklet kullanıcılarının sorunlarına dikkat çekmek için bir etkinlik düzenledi.

Üsküdar Belediyesi’nin önderliğinde yapısı değiştirilerek, gastronomi sokağı haline dönüştürülen Uncular Caddesi’ndeki etkinliğe 30 motosiklet katıldı. Konuyla ilgili olarak ortak basın açıklaması yapan Serkan Sağdıç ve Online Moto Club’un lideri Burak Güney şunları söyledi:

“Tecrübelerimizi paket servis yapan kuryelere aktarmak istedik”

“Bu etkinliği, motosiklet sürücüleri trafikte daha çok fark edilmesi ve olası kazaların önüne geçilmesini sağlamak amacıyla düzenledik. Biz motosiklet kullananlar trafikte ciddi tecrübe sahibiyiz. Bu tecrübelerimizi paket servis yapan kuryelere aktarmak istedik. Bu noktada Altı Üstü Kırk Köfte restoranın sahibi Serkan Sağdıç bize olanak tanıdı. Üsküdar’da Uncular Caddesi’nde bir araya geldik.”

Üsküdar Uncular Gastronomi Caddesine giren 30 motosiklet kullanıcısı korna çalarak konuya dikkat çekmeye çalıştılar. Caddede korna çalarak bir süre ilerleyen motosiklet kullanıcıları, vatandaşlardan da yoğun ilgi gördü. Çevre esnafı motorsiklet kullanıcılarını alkışlayarak ve ikramlarda bulunarak karşıladı. Saraybosna köftesinin lider markası olan Altı Üstü Kırk Köfte motorculara Cici Cevapi ve Mostar Köftelerini ikram etti. Daha sonra caddede bulunan bir restoranın motorlu kuryelerine Online Moto Club’un ileri teknikleri konusunda eğitimi verdi.

“İşletme sahibi olarak kuryelerim var”

Restoran sahibi Serkan Sağdıç da, etkinlik sırasında yaptığı açıklamada, etkinliğin amacını şu şekilde anlattı:

“Biz farkındalık oluşturmak istiyoruz. Ben araç sürücüsüyüm. Yollarda olduğum zaman anladım ki, motosikletliler ve moto kuryelerin trafikte ciddi sorunları var. Motosikletler trafikte bir şekilde görmezden geliniyor. İşletme sahibi olarak kuryelerim var ve bu kuryelerin kaza riskini minimize etmek için böyle bir etkinlik planladık.”

Trafikte bizi fark edin

Burak Güney de bazı otomobil sürücülerinin motosikletleri araç olarak görmediklerini dile getirdi. Bariyerlerin de motosiklet kullanıcılarının ölümüne neden olduğuna işaret eden Güney, “Bunun için milletvekilimiz Kenan Sofuoğlu bir kampanya başlatmıştı. Katil bariyer istemiyoruz. Trafikte bizi fark edin” ifadelerini kullandı.