Dedeman 50 otele ulaşırken hangi ülke ve illeri tercih edecek?

Dedeman Turizm Grubu Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Banu Dedeman

Dedeman Turizm Grubu Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Banu Dedeman, 2030 yılında toplamda 50 otele ulaşmayı hedeflediklerini hatırlatarak; yeni açacakları otellerinin hangi ülke ve illerde yer alacağına ilişkin olasılıkları paylaştı.

Dedeman Turizm Grubu’nun, 18.’si olacak Kastamonu’daki yeni oteli için 8 Ocak 2020 tarihinde, Dedeman İstanbul Oteli’nde düzenlenen basın toplantısı kapsamında Dedeman Turizm Grubu Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Banu Dedeman, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Toplantının soru – cevap bölümünde 2030 yılında 50 otele ulaşmayı hedeflediklerini bir kez daha yineleyen Banu Dedeman; açmayı planladıkları oteller için öncelikli olarak tercih edecekleri il ve ülkelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Mevcut 17 Dedeman otelinin “Dedeman Erbil” ve Kazakistan’da yer alan “Dedeman Öskemen Tavros” olmak üzere iki otellerinin yurtdışında yer aldığına dikkat çeken Banu Dedeman; “bunların dışında yurt dışında başka otelleri de yönetme deneyimlerimiz oldu. İlk yurt dışı otelimiz Moldovya’ydı. Özbekistan, Bulgaristan, Moskova ve Suriye’de de tecrübelerimiz oldu” dedi.

YURT DIŞINDA ÖNE ÇIKAN NOKTALAR

Yeni açacakları oteller kapsamında yurt dışını da hedeflediklerini açıklayan Banu Dedeman; olası bölge ve noktaları: Balkanlar, Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Berlin olarak sıraladı.

Banu Dedeman, kendisinin özellikle Berlin’de bir otel açmayı çok arzu ettiğini ve öncelikli olarak bu yönde çalışmalar yürüttüklerini sözlerine ekledi.

YURT İÇİNDE ÖNE ÇIKAN İLLER

Dedeman Turizm Grubu Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Banu Dedeman, yurt içinde açacakları yeni oteller için öncelikli olarak tercih edecekleri il ve noktalar hakkında ise şu açıklamalarda bulundu:

“Yurt içinde ise belli bir nüfusa sahip illerde, il merkezlerinde doğru lokasyonda ve doğru anlaşmalarla, doğru konumlandırmayla otel projelerinin görüşmelerini yapıyoruz. Bu il ve noktaların başında İzmir, Ankara, Kayseri, Bursa, Edirne, Diyarbakır, Antalya ve Bodrum geliyor.”

“DEDEMAN RESORT OTELCİLİĞİNE Mİ GİRİŞ YAPACAK?”

Antalya ve Bodrum dediğimiz zaman Dedeman, resort otelciliğine de mi giriş yapıyor? diye düşünebilirsiniz ama bütün bu şehirlerde her zaman için bir iş seyahati oteline ve şehir oteline ihtiyaç var. Buna Antalya ve Bodrum da dahil. Bu şekilde büyüme planlarımızı oluşturuyoruz.”

Dedeman Otelcilik yeniden yapılanıyor