Meyhane kültürü sevenlere samimi bir mekan önerisi: Duble Muhabbet

Duble Muhabbet

İstanbul’un en havalı semti Kadıköy’ün tam kalbinde Moda’da konumlanan Duble Muhabbet; sıcak ve renkli ortamı, titizlikle hazırlanan el yapımı mezeleri ve birbirinden farklı lezzetleriyle meyhane kültürünü severlere eşsiz bir gastronomik deneyim yaşatıyor.

Yoldan geçerken ilk kez görenlere ‘Acaba içeride yer var mıdır?’ endişesi yaşatan Duble Muhabbet’i bir kez deneyimleyenler mekanın müdavimi olup çıkıyor. Aynı bizim gibi. (:

Duble Muhabbet

Kalabalık ve sirkülasyonun yoğun olduğu yerlerde yeme içme alternatiflerinin bir hayli fazla olması aklınızın yanı sıra midenizi de karıştırmaya yeter. ‘Şunu mu yesem, bunu mu yesem’den farkında olmadan ‘Ay ben ne yiyeceğim?’ sorusunun eline düşersiniz bir anda. Sonra çevrenize bakınırken hiç bilmediğiniz mekanları keşfetme arzusuyla yanıp tutuşursunuz. Artık ‘Şunu yiyeceğim’ düşüncesinden çıkıp yeni yerlerin lezzetlerini tanımak istersiniz. Duble Muhabbet ile tanışmamız da böyle oldu.

Duble Muhabbet Menü

KÜÇÜK GÜZEL BİR ZİYAFET

Şans eseri girdiğimiz bu yerde bizi güler yüzüyle karşılayan Yener Bey, uygun olan masaları gösterdikten hemen sonra siparişimizi vermemizde yardımcı olacak önerilerini sıraladı. Ve bu sayede karides güveç, levrek, arnavut ciğeri, kuzu şiş, haydari, köz patlıcan, zeytin salatası ve girit ezme yeme fırsatı yakaladık. Belirli aralıklarla paçanga böreği, kuru patlıcan dolması ve içli köftenin sunulduğu servis ile küçük güzel bir ziyafet çektik. Fiyat ve yemeklerle ilgili bilgileri yukarıdaki menü fotoğrafından inceleyebilirsiniz.

Duble Muhabbet ailesi

SICAK VE SAMİMİ

Sungur Yener Bey, Şubat 2018 yılında aile işletmesi olarak faaliyete geçirdiği Duble Muhabbet’i eşi Ülfet Gamze Kalaydın ve oğlu Ömer Kalaydın ile birlikte yürütüyor. #herşeyçokgüzelolacak misyonu ile hareket eden mekan, meraklıları için sıcak ve samimi bir adres. Saat 11.30 – 02.00 arasında hizmet veren Duble Muhabbet, yanınızdaki değer verdiğiniz kişiye mahcup olmadan, paranızla keyifli bir yemek yiyebileceğiniz ve birkaç saat sohbet edebileceğiniz sizi yormayan bir ortam sunuyor.

Adres: Caferağa, Moda Cd. D:No.90, 34710 Kadıköy/İstanbul
Tel: 0554 385 89 70 – 0535 940 03 10

#TGilekeşfet ‘mek isteyenler diğer yazılarımı aşağıdaki linklerden okuyabilirler:


Bilinmeyenleri ve az bilinenleri #TGilekeşfet ‘meye ve bizi @turizmgunlugu Instagram hesabımızdan takip etmeyi unutmayın. Bir sonraki konularda görüşmek üzere. (: