Hollanda pazarında son durum…

Foto kaynak: Kültür ve Turizm Bakanlığı internet sitesi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Hollandalı turistlerin büyük ilgi gösterdiği Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı’nın açılışına katıldı.

Hollanda’nın Utrecht kentindeki Jaarbeurs salonunda bu yıl 50’ncisi düzenlenen ve 19 Ocak’a kadar devam edecek fuarda, Türkiye, yaklaşık 628 metrekarelik stantla en büyük katılımcı oldu.

Fuarın resmi açılışı dolayısıyla Türkiye standında düzenlenen resepsiyona, Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Hollanda pazarında yaşanan son gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

HOLLANDA PAZARINDA 2019 YILINDA YÜZDE 12

Bakan Ersoy, Hollanda’dan Türkiye’ye yönelik yolcu trafiğinde üst üste ciddi bir artış yaşandığını belirterek; “Hollanda pazarını 2019 yılında yüzde 12’ye yakın bir artışla kapattık. Şu anki satışları incelediğimizde yüzde 10 artışla 2020’de de tekrar Hollanda’dan Türkiye’ye gelen turist sayısı artacak gibi gözüküyor” diye konuştu.

“2020’DE DE İSTEDİĞİMİZ HEDEFLERE ULAŞACAĞIMIZ GİBİ GÖZÜKÜYOR”

Bakan Ersoy, konuya ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

“Son dakika rezervasyonlarının da artarak devam edeceğini görüyoruz ve bu yüzden tanıtım stratejimize son dakikaya kadar devam etme kararı aldık. Sezon boyunca tanıtıma hiç ara vermeden ağustos ayına kadar devam etmeyi öngörüyoruz. Planlamamızı ve bütçemizi buna göre ayarladık. Bu açıdan 2020’de bizim istediğimiz hedeflere ulaşacağımız gibi gözüküyor”

Hollanda ve Belçika pazarına ortak bir operasyon yapıldığını belirten Bakan Ersoy, “Belçika pazarının sonuçlarına da baktık, orada çok daha ciddi bir artış var. Yüzde 20-25 gibi bir artış var. Bu da çok sevindirici” dedi.