Alkoçlar’dan açıklama geldi

Alkoçlar ve ALSE Yönetim Kurulu Başkanı Ender Alkoçlar

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Konyaaltı Sahili ihalesinin iptal edildiğini duyurmasının ardından Alkoçlar ve ALSE Yönetim Kurulu Başkanı Ender Alkoçlar, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Alkoçlar ve ALSE Yönetim Kurulu Başkanı Ender Alkoçlar’ın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Konyaaltı Sahil projesi ihalesinin belediye Encümen kararı ile tek taraflı olarak fesih edildiği öğrenilmiştir.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ortaklığımız arasında yapılan 20.04.2018 tarihli kira sözleşmesi, tamamen ihale şartnamesine uygun toplamda 28 yıl süreli olup, bugüne kadar Büyükşehir Belediyesi’ne karşı tüm mükellefiyetlerimiz eksiksiz olarak yerine getirilmiştir.

“TİCARİ İTİBAR KAYBI İÇİN DAVA AÇACAĞIZ”

Ortaklığımız ve tüm kiracı işletme paydaşlarımız sözleşme şartlarına uygun faaliyetlerine devam etmektedir. Kusurumuz olmadan tek taraflı yapılan iptal ve oluşturulmaya çalışılan algı operasyonu sonucu uğrayacağımız ticari itibar kaybı için ayrıca dava açılacağı gibi, söz konusu idare tarafından alınan tek taraflı kararın uygulanması ilgili mahkemelerin dava süreci sonunda vereceği kararla geçerli olabilecektir.”

“İŞLEM HUKUKA AYKIRIDIR”

“Ortaklığımızı ve proje kapsamında kiracı olarak faaliyet gösteren işletmecileri mağdur etmeye, Türkiye’nin 70 yıllık turizm markası Alkoçlar tarafından profesyonelce işletilen bu projeyi, tekrar eski metruk haline geri döndürmeye kimsenin hakkı olmadığı gibi yapılan işlem hukuka aykırıdır.

KARAR SİYASİ

Siyasi olduğunu düşündüğümüz Büyükşehir Belediye Başkanlığının bu haksız tasarrufu, gerek bizlere gerekse işletmecilerimize karşı işlenmiş, birçok yasanın ihlal edildiği nitelikte bir suçtur ve mağduriyet oluşturmuştur.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın ortaklığımız aleyhine yapmış olduğu her türlü yasal dayanaktan yoksun, bu tek taraflı eylemine karşı, tarafımızdan tüm yasal süreçler başlatılacak olup, konunun adli makamlar nezdinde kısa sürede hakkaniyetle neticeleneceğine inancımız sonsuzdur.

Ortaklığımız, tüm işletmelerimiz ve 3 bin çalışanımızla, Antalya halkına hizmet vermeye devam ettiğimizi tüm kamuoyuna duyurulur.”

HABER ÖNERİSİ:

Konyaaltı Sahili’nin açılışı neden iptal edildi?

Konyaaltı Plajı’nda şezlong krizi!

Alkoçlar Otelcilik konkordato talebinde bulundu