Rusya uçuşları için iyimser, gerçekçi ve kötümser senaryo…

TUI Rusya Genel Müdürü Taras Demura, koronavirüs pandemisi nedeniyle sona eren uluslararası hava trafiğinin yeniden başlamasının zamanlaması hakkında bir tahmin yaptı.

TUI Rusya Genel Müdürü Taras Demura, uluslararası hava trafiğinin yeniden başlamasına yönelik en iyimser senaryonun, Temmuz ayında yurt dışına uçuşların açılması olduğunu ve hükümetin Mayıs ayında böyle bir karar konusunda uyarması durumunda seyahat acentalarının sezonu kurtarma şansına sahip olacaklarını söyledi.

İYİMSER – GERÇEKÇİ VE KARAMSAR SENARYO

Taras Demura, bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Gerçekçi senaryo Ekim, karamsar senaryo ise önümüzdeki Nisan ayı olacak” diye konuştu.

“İLK ÜLKE TÜRKİYE OLABİLİR”

Demura, Rusya’daki turizm pazarının yerel destinasyonlardan toparlanmaya başlayacağını, ardından epidemiyolojik durumun istikrarlı olması durumunda diğer ülkelerle de hava trafiğinin açılacağını belirterek, “Uçuşların başlayacağı ilk ülke Türkiye olabilir. Virüsün yaz aylarında hava nedeniyle zayıflayacağı varsayımı doğruysa, Türkiye, Kıbrıs ve İsrail gibi ülkeler ilk adaylar olacaktır” ifadelerine yer verdi.

TUI Rusya Genel Müdürü Demura, ayrıca turist pazarı için, Mısır’a charter uçuşlarının yeniden başlamasının yararlı olacağını bildirdi.