Alaçatı Alâ Otel, yeni sezona hazır

Last Updated on 15 Haziran 2020 by Turizm Günlüğü

Tarihi ve doğal yapısını koruyan Alaçatı’nın ayrıcalıklı dokusuna mükemmel uyum sağlayan, bölge müdavimlerinin en favori mekanı Alâ Otel hem izole hem de benzersiz bir tatil deneyimi yaşamak isteyenleri bekliyor.

2010 yılından bu yana sürdürdüğü butik hizmet anlayışını üst düzey hijyen önlemleriyle destekleyen, Alaçatı’nın kalbinde saklı bir cennet sunan Alâ Otel, yeni sezona merhaba dedi.

Alaçatı Alâ Otel

Alaçatı ruhundan kopmadan izolasyonu tatmak isteyen misafirlerini bekliyor

Mahrem iç bahçeleri ve avlusuyla sürpriz ve sessiz yaşam alanları sunmak üzere tasarlanan, Endonezya’nın farklı adalarından getirilmiş, tamamı doğal, masif el yapımı mobilyaları; Akdeniz ve tropik bitki florasının başarıyla sentezlendiği bahçe peyzajı ve huzur dolu detaylarıyla farklılaşan tesis, Alaçatı ruhundan kopmadan izolasyonu tatmak isteyen misafirlerini bekliyor.

Her biri diğerinden farklı dekore edilmiş 20 odası bulunan Alâ Otel, kendisine özel alanlar arayan arkadaş grupları veya aileler için ideal mahremiyet ve hijyeni; yöresel tatlar, profesyonel sunumlar ve seçkin bir hizmet anlayışı eşliğinde sunuyor.

Alâ Otel Hakkında

2010 yılında açılan, mimari projesi Mimar Orhan Bayrak tarafından tasarlanan ve uygulaması Kinesis A.Ş. tarafından gerçekleştirilen tesis, 200 yıllık tarihi arsa üzerindeki taş yapılardan bugünkü benzersiz atmosfere dönüştürüldü. Tarihi ve doğal yapısını koruyan Çeşme Alaçatı kentsel sit alanı içinde yer alan Alâ Otel, bölgenin bu ayrıcalıklı dokusuna mükemmel uyum sağlayan yüzü ve 20 odalı tesis niteliğiyle dikkat çekiyor. Alâ Otel, koruma alanındaki 1.000 metrekarelik bir arsada mahrem iç bahçeleri ve avlusuyla, sürpriz ve sessiz yaşam alanları sunmak üzere tasarlandı. Endonezya’nın farklı adalarından getirilmiş, tamamı doğal, masif el yapımı mobilyaları, Akdeniz ve tropik bitki florasının başarıyla sentezlendiği bahçe peyzajı ve huzur dolu detaylarıyla farklılaşan tesis dünyanın sayılı merkezlerinden biri olan Alaçatı sörf merkezine de 4 km uzaklıkta yer alıyor.