Piri ile deneyimleyebileceğiniz 5 İstanbul turu

Balat Fener

Türkiye’nin ilk mobil seyahat uygulaması Piri, Kurban Bayramı’nı İstanbul’da geçirmeyi tercih edenler için İstanbul’un gezilebilecek en güzel turlarını Saffet Emre Tonguç’un eşsiz anlatımıyla kullanıcılarıyla buluşturdu.

Kullanıcılar Piri ile ister evlerinden çıkmadan, ister yerinde ziyaret ederek İstanbul’un en güzel lokasyonlarını kolaylıkla keşfedebilecek. Bayram tatilinde İstanbul’u keşfetmek isteyenler için en çok ilgi gören İstanbul turları içerisinde ise Karaköy, Balat, Kuzguncuk, Cihangir de yer alıyor.

İşte Piri ile Kurban Bayramı tatilinde keşfedebileceğiniz İstanbul Turları

Karaköy, Harmanlayan Liman: Yüzyıllar limanı olarak kullanılan Karaköy, farklı kültürleri harmanlayan bir yapıya sahip. Kiliseler, camiler yan yana duran sanat galerileri ve hırdavatçılar birarada yaşama ortamını örnekler nitelikte. Turistler tarafından son derece keyifle gezilen Galata Köprüsü güzergahında yer alması da ayrı bir avantaj.

Balat, Saklı Semtin Sokakları: Hem binaları hem de geçmişiyle rengarenk bir semt olan Balat sokaklarında dolaşırken farklı etnik kökenlerden gelen insanların, farklı kültürleri nasıl bir arada yaşadığına tanık olacaksınız.

Kuzguncuk, Dünün İstanbul’unda Bir Gezinti: İstanbul gibi bir metropolün ortasında sakince geçmişi yaşayan bir mahalle Kuzguncuk. Üç farklı dinin inananlarının yan yana ibadet ettiği, dinleri, milletleri birleştiren bu semt, tüm samimiyeti ve kahve kokulu mekanlarıyla sizi bekliyor.

Üsküdar, Gönüllere Açılan Kapı: Üsküdar, İstanbul’un Anadolu yakasında boğaz kıyısında yer alan ve tarihi Kız Kulesi ile bütünleşen bir semt. Yolu Üsküdar’dan geçen gezginlerin pek azı Osmanlı’nın ruhunu anlayıp da geri döner. Semtin sokaklarında bu ruhu keşfe çıkmaya ve tarihte hoşgörünün hüküm sürdüğü Üsküdar’da, hoşgörünün kaynağı Sufizm ile tanışmaya hazırsanız, bu tur tam size göre.

Cihangir, Sanata Çıkan Sokaklar: Cihangir İstanbul’un mahalle sıcaklığını korumayı başarabilen, özgün kafeleri ile farklı bir zevke sahip. Kalabalıktan uzak gezebileceğiniz Cihangir’de fotoğraf çekmeye doyamayacağınız yapılar bulunuyor. Cihangir-Çukurcuma antikacıları ile meşhur olan semtte birbirinden renkli ve İstanbul’un ruhunu yansıtan antikacıları ziyaret edebilirsiniz.