İstanbul’a yakın günübirlik gidilebilecek 5 rota

Sakarya - Acarlar Longozu. Foto kaynak: Biz Evde Yokuz

Last Updated on 24 Ağustos 2020 by Yaşar Çelik

İşte şehir hayatından sıkılıp keyifli bir hafta sonu geçirmek isteyenler için İstanbul’a yakın günübirlik veya birkaç günlüğüne gidilebilecek destinasyon önerileri…

Yaz aylarının gelmesi ve normalleşme süreciyle birlikte hafta sonları için tatil planları yapılsa da yoğun iş temposuna bağlı olan İstanbullular için kaçış rotaları yine İstanbul’a yakın yerler oluyor. İstanbul’a yakın destinasyonları paylaşan Continental da ayrıca tüm yolculuklarda pandemiye karşı alınması gereken önlemlerin altını çizmeyi ihmal etmiyor.

Araç içi temizliğin sıklığının artırılmasının yanı sıra ve el hijyeni için kullanılan kolonya ve dezenfektan gibi ürünlerin yaz mevsimiyle birlikte araç içinde bırakılmaması gerektiğinin altını çizen Continental polen ve hava filtrelerinin de düzenli olarak kontrol edilmesini öneriyor. Gerekli önlemleri aldıktan sonra kişisel aracınızla, keyifli bir yolculukla kolaylıkla gidebileceğiniz İstanbul’a yakın destinasyonlar;

Uçmakdere – Tekirdağ

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesine bağlı eski bir Rum köyü olan Uçmakdere, eski yerleşim dokusunu ve yaşam kültürünü devam ettiriyor. İstanbul’a olan yakınlığı sayesinde çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan Uçmakdere, Ganos Dağları’nın yeşili ve Marmara Denizi’nin mavisi eşliğinde ziyaretçilerine yöresel köy ürünleri ve köy yaşamıyla buluşmanın keyfini yaşatıyor. Uçmakdere’de yamaç paraşütü yapabilir, kendinizi mavi sulara bırakabilirsiniz.

Abant – Bolu

Özellikle İstanbul ve Ankara’da yaşayanlar için muhteşem bir hafta sonu kaçış rotası olan Abant, doğal güzellikleriyle misafirlerini kendine hayran bırakıyor. Yaz aylarında yemyeşil bir doğa ile konukları karşılayan Abant,göl kenarındaki yürüyüş parkurlarıyla da herkesin beğenisini kazanıyor.

Bolu ve çevresi hakkında daha detaylı seyahat bilgileri için #TGilekeşfet haber önerimize mutlaka göz atın: Haftanın rotası: Abant & Gölcük & Yedigöller

Kıyıköy – Kırklareli

M.Ö. 500’lü yıllarda Lidyalıların kurduğu Kıyıköy, Kırklareli’nin Vize ilçesine bağlı bir kasaba. Kazandere ve Papuçdere’nin denize döküldüğü yerde, kayalıkların üzerine kurulu bu kasaba, yeşilin ve mavinin tüm renkleri misafirlerinin beğenisine sunuyor. İstanbul’a 3 saatlik uzaklıktaki bu eşsiz alan, kısa tatiller için oldukça ideal.

Köy tatillerini sevenler için bir #TGilekeşfet haber önerisi daha: Türkiye’nin keşfedilmeyi bekleyen en güzel 10 köyü

Sakarya – Acarlar Langozu

Türkiye’nin tek parça halindeki en büyük longozu olan Sakarya Acarlar Longozu, beyaz nilüferleri, endemik bitkileri, kuş çeşitliliğiyle turistlerini kendine çekiyor. Ahşap yürüyüş yolları, piknik alanları ve konaklama imkanlarıyla yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Langoz, deniz, göl, kumul ve orman ekosistemlerini bir arada barındırmasıyla beğeni topluyor.

Bartın – Amasra

Bartın’ın en sevilen sahil kasabası olan Amasra; plajları ve özellikle balık restoranlarıyla görenleri hayran bırakıyor. Sırtını dayadığı yemyeşil ormanların maviyle buluştuğu noktaya kurulan bu destinasyon hafta sonu tatili için oldukça ideal.

#TGilekeşfet haber önerisi: İstanbul’un en keyifli kaçış rotası: Riva’s Club Polonezköy