Paris’te koronavirüs alarmı

Paris gecelerini keşfedin

Fransa’nın başkenti Paris’te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ‘maksimum alarm’ seviyesine geçildi. Açık olan restoran ve okullar kapatılmayacak sadece denetimler sıkılaşıyor.

Başbakanlıktan yapılan açıklamada, salgının seyrinin kötüleşmesi, vaka ve hastanelerde yoğun bakım hastalarının sayısının artmasının ardından Paris ve çevresinin ‘maksimum alarm’ seviyesine geçtiği belirtildi.

RESTORANLAR AÇIK KALMAYA DEVAM EDECEK

Açıklamada, Paris ve çevresindeki restoranların kapatılmayacağı, ancak buralarda tedbirlerin sıkılaştırılacağı kaydedildi.

EVDEN ÇALIŞMAYA DEVAM

Üniversitelerde 6 Ekim’den itibaren sınıfların yarı yarıya azaltılmış haliyle eğitime devam edileceği ifade edilen açıklamada, insanlara mümkün olduğunca evden çalışmaları tavsiye edildi.

Paris Emniyet Müdürü Didier Lallement ve Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo’nun düzenleyeceği basın toplantısında, alınacak yeni önlemleri açıklaması bekleniyor.

FRANSADA SALGIN 32 BİN CAN ALDI

Ülkede salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 32 bin 230’a, vaka sayısı ise 619 bin 190’a yükseldi.

GÜNLÜK VAKA SAYISI 17 BİNE DAYANDI

Fransa’da 3 Ekim’de kayıtlara geçen 16 bin 972 vakayla, salgının başlangıcından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı kaydedilmişti.