Acentalara bir iyi bir de kötü haber

Turizmciler ve Seyahat Acentaları Platformu (TURSAPNET) öncülüğünde bugün (6 Ekim) gerçekleştirilecek olan basın açıklaması etkinliği tebliğ edilen bir yazı ile COVID-19 pandemisi nedeniyle iptal edildi. Ancentalar için iyi haber ise şöyle…

Turizmciler ve Seyahat Acentaları Platformu (TURSAPNET) tarafından konuya ve yaşanan son gelişmelere ilişkin yapılan açıklama şu şekilde:

Değerli üyelerimiz,

Size bir kötü, bir de çok iyi haberimiz var.

Önce kötüden başlayalım; daha önce tarafımıza izin verilen ve bu onaya dayanarak, bir süredir sizlerle paylaştığımız ve bugün gerçekleştirilecek olan basın açıklaması etkinliğimiz maalesef, dün gece saat 23.45’te tarafımıza tebliğ edilen bir yazı ile Covid-19 pandemisi bahane edilerek iptal edildi.

İlgili belgeyi ekte sizlerle de paylaşıyoruz.

ACENTALAR BAKAN ERSOY İLE BULUŞACAK

Ancak, aynı anda önemli bir gelişme oldu ve iptal konusunda kendisini gecenin çok geç bir saatinde arayarak, bilgisine başvurduğumuz Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy durumun önemini ve konuların aciliyetini idrak edip, yoğun programına rağmen bizleri dinlemek ve taleplerimizi bizzat değerlendirmek üzere bu sabah saat 10:30 için randevu verdi.

Bu sürpriz randevu bizleri hem onurlandırdı, hem de turizm şirketlerinin durumunu ilgili makama arz edip, sorunlarımızın çözümü yolunda umutlandırdı.

Uzun süredir çektiğimiz sıkıntıların dile getirilmesi için yaptığımız yazışmaların ve yürüttüğümüz çalışmaların amacına ulaşması yolunda çok önemli bir adım olan bu görüşme sonrası, detayları YİNE BUGÜN SAAT 14:00’TE, FAIRMONT OTEL’DE MESLEKTAŞLARIMIZ VE BASIN MENSUPLARININ KATILIMI İLE YAPACAĞIMIZ DEĞERLENDİRME TOPLANTISINDA PAYLAŞACAĞIZ. TÜRSAB ÖNÜNDE GERÇEKLEŞTİRMEYİ PLANLADIĞIMIZ ETKİNLİĞİMİZE KATILMAYI ARZU EDEN ÜYELERİMİZİ SAAT 14:00’TE MECİDİYEKÖY, BÜYÜKDERE CD. NO 76, ŞİŞLİ/İSTANBUL ADRESİNDEKİ FAIRMONT OTELE DAVET EDİYOR VE BİR ARADA OLMAYI DİLİYORUZ.

Meslektaşlarımızın dertlerine derman olma yolundaki çabalarımızın olumlu bir sonuca ulaşması için her zaman olduğu gibi bundan sonra da sektörümüz adına çalışmaya devam edeceğimize söz veriyoruz.

Son olarak; sesimizi duyan, yoğun programına rağmen çok hızlı ve sonuca yönelik bir randevu ile biz turizm şirketlerine yönelik önemli bir adım atan sayın Bakanımıza sektör adına teşekkür ediyoruz.

TURSAPNET

Turizmciler ve Seyahat Acentaları Platformu

ÖNEMLİ NOT: Aynı metni ve taleplerimizi paylaşmak ve görüşme hakkında bilgilendirme yapmak üzere, en kısa zamanda TÜRSAB yönetimine de bir ziyaret yapılacaktır.