TUI İngiltere 2022 sezonu programının ilk detaylarını paylaştı

TUI İngiltere, 2021/22 kış ve 2022 yaz sezonu programına ilişkin ilk detayları paylaştı. Tur operatörü 2021/22 kış ve 2022 yaz sezonu tatillerini 5 Kasım’dan itibaren satışa sunacağını duyurdu.

TUI İngiltere, 2021/22 kış ve 2022 yaz tatillerini 5 Kasım’dan itibaren satışa sunacağını açıkladı.

Bir sonraki kış sezonunda, İngiliz tur operatörü Londra Stansted Havalimanı ve Doncaster Sheffield Havalimanı’ndan Yeşil Burun (Cape Verde) Takımadaları’ndan Boa Vista’ya ilk kez uçuş düzenleyeceğini açıkladı.

TUI İngiltere, 2021/22 kış sezonunda 52 destinasyona yönelik tatil satışı gerçekleştirecek. Tur operatörü, 2022 yazında ise İngiltere’deki 16 havalimanından 62 destinasyona yönelik uçuş düzenleyecek ve tatil satışı yapacak.

4 VE 5 YILDIZLI OTELLER GÖZDE

Firma tarafından yapılan açıklamada önümüzdeki yaz sezonu için 4 ve 5 yıldızlı her şey dahil otel rezervasyonlarında bir artış görüldüğü ve düzenlenen ankete katılan müşterilerin %40’ından fazlasının bu yönde tercihlerini kullandıkları belirtildi.

TUI İngiltere, 2021 yazında bu kategori için 155 otelde 233 farklı seçenek sunacak. Bu trendin 2022 yazında da devam etmesi bekleniyor.

VİLLA TATİLLERİNE YÖNELİK ARTAN TALEP

İngiliz tur operatörü, gelecek dönemde villa tatillerine ağırlık vererek güvenlik ve hijyene önem veren aileleri hedefleyecek.

Ankete katılan 4 bin TUI İngiltere müşterisinin %18’i, sosyal mesafe kuralları kapsamında araç kiralama ve villa tatilini tercih edeceklerini belirtti. 2021 ve 2022 yaz sezonunda tur operatörü bu alandaki portföyünü genişletecek.

TUI, bu gelişme sonrasında 2021 için Florida tatillerinin %40’ının satıldığını ve birçok ailenin bu yılki tatillerini ertelediği belirtildi.

TUI İngiltere, 2021 ve 2022 yaz sezonunda Güney Kıbrıs, Yunanistan, Türkiye, Balear Adaları, Kanarya Adaları, İspanya, Portekiz, İtalya’da uçak bileti ve araba kiralamayı içeren villa tatili paketlerini satışa sunacak.

GELECEK YAZ SEZONU İÇİN POPÜLER DESTİNASYONLAR

TUI UK Ticaret Direktörü Richard Sofer konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Önümüzdeki yaz sezonu için gerçekleştirdiğimiz müşteri anketimiz ve rezervasyonlarımız, İngilizlerin bu yıl tatil yapamadıkları için gelecek yıl tatillerini dört gözle beklediğini gösteriyor. Bu nedenle, 2022 Ekim ayının sonuna kadar olan gelecek tatil programlarımız için satışlara başladık.”

Tur operatörü tarafından yapılan açıklamada, “müşterilerin % 57’sinin 2021 yaz sezonu için Akdeniz destinasyonlarına yönelik sahil tatili için rezervasyon yapma beklentisi içerisinde olduğu” belirtildi.

“YUNANİSTAN ŞU AN İÇİN EN ÖNEMLİ, GÖZE ÇARPAN DESTİNASYON”

Son olarak “şimdiye kadar Türkiye, Mısır, Meksika ve Dominik Cumhuriyeti’nin popüler olduğu; önümüzdeki yaz sezonu için mevcut rezervasyonlarda Yunanistan’ın ise en önemli, göze çarpan destinasyon olduğu ve bu trendin 2022’ye devam edebileceği” açıklandı.