Dan Snow ve ekibi ile büyük kanyonu yeniden keşfedin

Dan Snow ile Büyük Kanyon Operasyonu

Last Updated on 3 Kasım 2020 by Yaşar Çelik

BBC Earth; doğa, hayvanlar alemi ve maceralarla dolu seyahat belgeselleri ile Kasım ayında yine izleyicileri birbirinden sürükleyici yapımlarla buluşturuyor.

Dan Snow ile Büyük Kanyon Operasyonu”, izleyicileri 151 yıl sonra Büyük Kanyon’u ikinci kez geçen 9 kişilik ekibin serüvenine ortak olmaya davet ediyor. “Joanna Lumley’in Görülmemiş Maceraları” ise ünlü oyuncunun Japonya’dan Küba’ya gerçekleştirdiği olağanüstü yolculuğu aktarırken “Büyük Hayvan Operasyonları” belgeseli ise her bir hayvanın içinde saklı olan doğal mühendislik sırlarını gözler önüne seriyor. “Doğanın Yaşı” da doğa ve insan arasındaki ilişkinin gezegeni nasıl kurtarabileceğine odaklanıyor.

BBC Earth, Digiturk 183., Tivibu 110. ve Dsmart 56. kanallarından izlenebiliyor.

Dan Snow ile Büyük Kanyon Operasyonu (1×2)

Büyük Kanyon’u geçmeyi 1869 yılında Vahşi Batılı öncü bir ekip dışında kimse göze alamamıştı. Tek kollu savaş gazisi olan John Wesley Powell liderliğindeki dokuz kişilik bir ekip, kendilerini nasıl bir zorluğa soktuklarının farkında olmaksızın dünyanın en derin vadilerinden birine girdiler. Powell’ın bu keşfi ve ‘Büyük Bilinmez’ adındaki bilimsel incelemesi Amerika haritasının bir parçası oldu. İlk keşiften 151 yıl sonra tarihçi, yazar ve televizyon sunucusu Dan Snow’un da aralarında bulunduğu 9 kişilik macera sever ekip Büyük Kanyon boyunca Colorado Nehri’nden yeniden geçmek üzere bir araya geldi. Bu eşsiz macera 4 Kasım Çarşamba günü saat 23:00’te BBC Earth ekranlarında seyircisiyle buluşacak.

Joanna Lumley’in Görülmemiş Maceraları (1X3)

Sevilen sunucu ve aktris Joanna Lumley, Japonya’dan başlayıp Küba’ya uzanan gezisinin hiç görülmemiş sahne arkası videolarını ekranlara taşıyor. Lumley’in gezi sırları izleyicileri göz kamaştıran Ateş Tanrısı Festivali’nden, Trans-Sibirya tren yolculuğuna hatta üzerinde bir buz tabakası bulunan gemide çekim yapmaya kadar uzanan pek çok farklı deneyimlere ortak ediyor. Yapım, 18 Kasım Çarşamba saat 23:00’te BBC Earth ekranlarında seyircisiyle buluşacak.

Büyük Hayvan Operasyonları (1X3)

Uganda Dağları’ndan Sierra Leone Yağmur Ormanları’na dünya genelinde filme alınan yapım, gezegenin en simgesel hayvanlarının ölüm kalım ameliyatlarını tüm gerçekliğiyle ekrana taşıyor. Her operasyon, büyük hayvanların vücutlarının içinde saklı doğal mühendislik harikalarına özgün bir açılım sunuyor. Belgesel, 10 Kasım Salı günü saat 23:00’te BBC Earth ekranlarında seyircisiyle buluşacak.

Doğanın Yaşı (1X3)

Üç bölümlük bu yeni yapım, doğanın nasıl çalıştığını, bize ne verdiğini, sınırlarının ne olduğunu ve en önemlisi onsuz neyi kaybedeceğimizi giderek daha fazla nasıl anladığımızı ortaya çıkartıyor. 15 nefes kesici uluslararası lokasyonda çekilen belgesel, dünya genelinden inanılmaz görüntüleri ekranlara taşıyor. Doğadaki yerimizi yeniden değerlendirmemize ve onunla olan ilişkimizi daha derin düşünmemizi sağlayacak yapım 19 Kasım Perşembe günü saat 23:00’te BBC Earth ekranlarında seyircisiyle buluşacak.