Evde koronavirüs testi yapan hastaneler

Coronavirus testi yapan hastaneler
Coronavirus (COVID-19)

Last Updated on 17 Aralık 2020 by Yaşar Çelik

Yasaklar kalkınca uymamız gereken pandemi kurallarını da kendimizce esnettik. Türkiye’de güncel Koronavirüs vaka ve vefat rakamları her geçen gün artmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı 17 Kasım’a ait güncel verileri paylaşadursun hepimizin bir gün mutlaka işine yarayacağı “Evde koronavirüs testi yapan hastaneler hangileri?” sorusunun cevabını sizler için öğrendik.

Yeni tip coronavirus COVID-19 testi yapan ya da test kitini eve getiren birçok kurum ve kuruluş mevcut fakat biz telefonla ulaşabildiklerimizi Ankara, İzmir, İstanbul şehirlerimizi kapsayacak şekilde sıraladık.

Evde korona testi yaptırmak için nereye başvurulur?

Evde koronavirüs (PCR) testi yapan hastanelere geçmeden önce Türkiye’nin 16 Kasım tarihli corona tablosuna göre vaka sayısı 417 bin 594’e yükseldi. Koronavirüs sebebiyle toplam 11 bin 601 vatandaşımız hayatını kaybetti. 17 Kasım Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından akşam saat 19.00’dan sonra açıklanması bekleniyor. Umarız bu rakamlar, siz okuyucularımız için bir sayıdan öte önce kendiniz ve sevdikleriniz için sonrasında da toplumsal sorumluluğu ifade eder.

Bakan Koca’nın çağrısı: Tedbirlere uymak, birlikte hareket etmek bu mücadelenin en önemli silahıdır. Tedbirlere uyma sorumluluğu hepimize ait. Tedbirlere birlikte uyarak mücadeleye güç verin.

Haber: Şimal Taşan Düzenleyen: Sahra Gülal

Ankara

 • LOKMAN HEKİM TIBBİ HİZMETLER LTD. ŞTİ. ÖZEL ALAB LABORATUVARLARI
  Evde test uygulanıyor. Yurtdışı ve özel isteğe de test yapılıyor. Ücret 550 TL.
 • MİKROGEN GENETİK HASTALIKLARI TANI MERKEZİ
  Evde test uygulanıyor. Fakat yurtdışı ve sporculara yapılıyor, özel isteğe yapılmıyor. Yurtdışı için ücret 270 TL.
 • ÖZEL SYNLAB LABORATUVARI
  Sadece yurtdışı için evde test uygulanmakta. Ücret 250 TL.
 • MYOGEN GENETIK HASTALIKLAR TANI MERKEZİ
  Evde testin uygulanması için birden fazla kişi olması gerekiyor. Sadece yurtdışı için test yapılıyor. 250 TL yurtdışı için yapılıyor.
 • DÜZEN LABORATUVARLARI
  Evde test uygulanması için semptomlu hasta olmaması gerekiyor. Sadece yurtdışı için evde test yapılmaya geliniyor. Ücret 302 TL artı ulaşım.

İzmir

 • ÖZEL TALATPAŞA TIBBİ MİKROBİYOLOJİ LABORATUVARI BAYRAKLI ŞUBESİ
  Evde test uygulanıyor. Yurtdışı ve özel isteğe de test yapılıyor. Adrese bağlı fiyatlandırma bulunmakta.
 • ÖZEL BİOLAB TIBBİ MİKROBİYOLOJİ VE BİYOKİMYA LABORATUVARI ALSANCAK ŞUBESİ MERKEZ LABORATUVARI
  Evde test uygulanıyor. Yurtdışı ve özel isteğe de test yapılıyor. Ücret 350 TL.
 • ÖZEL İZMİR EGE TIBBİ BİYOKİMYA MİKROBİYOLOJİ PATOLOJİ LABORATUVARI
  Evde testin uygulanması için birden fazla kişi olması gerekiyor. Fakat yurtdışı, sporculara ve kurumlara yapılıyor, özel isteğe yapılmıyor. Ücret 270 TL.
 • ÖZEL EKOGLOBAL TIBBİ MİKROBİYOLOJİ LABORATUVARI
  Evde testin uygulanması için birden fazla kişi olması gerekiyor ya da bölgede kurumun programın olması. PCR testinin ücreti 250 TL.

İstanbul

 • ÖZEL AHENK LABORATUVARI
  Evde test uygulanıyor. Yurtdışı ve özel isteğe de test yapılıyor. Ücret 270 TL.
 • ÖZEL HİPOKRAT LABORATUVARI
  Evde test uygulanıyor. Yurtdışı ve özel isteğe de test yapılıyor. Ücret 250 TL, ama gelindiğinde ücret değişiyor.
 • ÖZEL DÜZEN LABORATUVARI
  Evde test uygulanıyor, sadece yurtdışı için test yapılıyor. Ücret 300 TL.
 • ÖZEL MEDHOME LABORATUVARI
  Evde test uygulanması ikamet edilen yere bağlı olarak değişiklik göstermekte. Yurtdışı ve özel isteğe de test yapılıyor. PCR testi ücreti 300 TL.
 • ÖZEL CENTRO LABORATUVARI
  Evde testin uygulanması için birden fazla kişi olması gerekiyor. Yurtdışı ve özel isteğe de test yapılıyor. Ücret 250 TL.
 • ÖZEL BİRUNİ LABORATUVARI
  Evde testin uygulanması için birden fazla kişi olması gerekiyor. Yurtdışı ve özel isteğe de test yapılıyor. Ücret 250 TL.

NOT: Covid-19’un ikinci dalgasının kendini göstermeye başladığı şu günlerde hepimiz merak ettiği üç soru kafamızı kurcalıyor. Birincisi; evde coronavirus testi yapan özel hastaneler var mı? İkincisi; varsa evde korona testi ücreti ne kadar? Üçüncüsü; özel sağlık kuruluşlarında korona testi (PCR) ücreti ne kadar? sorularının cevabına ulaşmak için tıklayın: Evde ve özel hastanede korona testi ücreti ne kadar?

Evdeyken koronavirüs ile ilgili izlenebilecek 4 belgesel