“Turizm ve Sanat” okurlarıyla buluştu

Turizm ve Sanat

Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Vatan tarafından kaleme alınan ve farklı üniversitelerde çalışan birbirinden değerli bilim insanlarının bölüm yazarı olarak katkı sağladığı “Turizm ve Sanat” raflardaki yerini aldı.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Vatan’ın editörlüğünü üstlendiği eser Nobel Yayıncılık tarafından yayınlandı. Turizm akademisinde bir ilk olup, turizm ve sanat arasındaki ilişki ilk defa bu kadar etraflıca irdelendiği bu eser, seyahat etmenin ve sanatın onarıcı gücünü okurlarla paylaşmayı amaçlıyor.

Turizm ve Sanat Hakkında

“Turizm” ve “Sanat” kavramlarının ortak noktası, ikisinin temelinde de deneyimin yatıyor olmasıdır. Bu kitabın amacı da turizm ve sanat arasındaki bu ilişkiyi irdeleyerek okurlara keşfedecek yeni dünyaların kapısını açmaktır. Dünyanın dört bir tarafına yayılmış, ziyaretçilerini bekleyen resim, heykel, mimari, edebiyat, müzik, tiyatro, opera, bale, sinema ve dijital sanat gibi sanat dallarının önde gelen eserlerinin turizm destinasyonlarıyla olan ilişkisi ise bu kitabın ana konusunu oluşturmaktadır. Sanat dallarının kısa tarihi, sanat akımları, ekol sanatçıları, sanatçıların başyapıtları, dünyada ve Türkiye’de sanat dalları kapsamında öne çıkan turistik çekicilikler okura sunulan bilgiler arasında yer almaktadır. Seyahat etmenin ve sanatın herhangi bir formunun insan hayatında yer alması, her bireyi esir alabilecek tüm kötü duyguları geriye itmektedir. Bu kitabın mutlak gayesi, seyahat etmenin ve sanatın onarıcı gücünü okurlarla paylaşmaktır.

Yazarlar: Ahmet Vatan, Derya Toksöz, Esin Bildin, Evrim Çeltek, Gül Nihan Güven Yeşildağ, Hande Akyurt Kurnaz, Songül Seda Kamber Taş, Kürşat Başkan, Mehmet Sedat İpar, Necibe Şen, Özlem Güzel, Seçkin Eser, Sedat Taş
Editör: Ahmet Vatan
Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık
Sayfa Sayısı: 396 Sayfa
Ürün Ebatı: 16×23,5
Dil: Türkçe
Kağıt/Renk: 1. Hamur / Tek Renk
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Baskı Yılı: Kasım, 2020
Kapak/Renk: Karton Kapak

İçindekiler bölümü ve daha fazlası için tıklayın: Turizm ve Sanat

Tanıtım filmi

Haber önerileri