Putin’in tatil yaptığı yerlere tur düzenleyecek

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) tur operatörleriyle birlikte, Vladimir Putin’in tatil yaptığı yerlere tur düzenleyecek.

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm), tur operatörleriyle birlikte Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in dinlenmeyi sevdiği Sibirya’nın çeşitli bölgelerinde yeni bir ulusal turizm rotası çizerek tur paketi hazırlayacak.

Rosturizm Başkanı Zarina Doguzova, kişisel Instagram hesabında Putin’in doğum gününü kutlayarak turizm ve otelcilik sektörüne verdiği destek için teşekkür ettiği paylaşımında, “Ülkemizde aktif seyahat için modayı kendiniz şekillendirmeniz harika. Balık tutma ve doğa yürüyüşleri milyonlarca turiste Rusya’nın güzelliğini keşfetme konusunda ilham veriyor” ifadelerini kullandı.

ULUSAL TURİST ROTASI OLUŞTURULACAK

Rosturizm ekibinin Rus liderin Sibirya Bölgesi’nde yapmayı sevdiği tatile benzer yeni tatil rotaları üzerinde çalıştığını vurgulayan Doguzova; “Turistlerden Devlet Başkanımızın nereye seyahat ettiği konusunda çok soru ve talep var. İnsanlar, Vladimir Putin’in tatilinden paylaşılan görüntülere hayran kalıyor ve oraları ziyaret etmek istiyor. Bu nedenle Rosturizm ve önde gelen Rus tur operatörlerimiz Devlet Başkanımızın dinlenmeyi sevdiği yerlere yeni bir ulusal turist rotası oluşturmak için bir girişimde bulundu” diye konuştu.

Alternatif turizm çatısı altında trekking gibi doğaseverlerin ilgisini çekecek tur paketleri projesinin bu yıl Rosturizm’in bir sonraki uzman konseyinde ele alınacağını vurgulayan Doguzova; bu projenin Sibirya’nın birkaç bölgesinde gerçekleştirilmesinin planlandığının altını çizdi.

Bununla birlikte şu anda ülke çapındaki mevcut turistik rotaları revize ettiklerini ve özel sektörle birlikte Rus ve yabancı turistler arasında popüler olacak yeni rotalar planladıklarını da aktaran Rosturizm Başkanı, “Zaten bu yıl modern bir turistin ihtiyaçlarını dikkate alarak turist rotaları düzenleme standartlarını güncelleyeceğiz. Bu nedenle, böyle bir rota tüm kural ve standartlara göre donatılacak. Turistlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak altyapıyla birlikte mükemmel bir rehber, konforlu bir ulaşım ve konaklamaya kadar tüm turistik gereklilikler üzerinde çalışıyoruz” dedi.

Gazetemru.com’un haberine göre Federal Turizm Ajansı, gelecek yıldan itibaren bölgelere ve işletmelere sübvansiyonlar yoluyla tur paketi ve rotaları konusunda akreditasyon yardımı planladıklarını açıklamıştı.

Ajans, toplamda 2024 yılına kadar ülkenin tüm bölgelerinde binden fazla turist rotasının akredite edilmesi ve donatılmasını planlarken, turizm alanındaki projelerde verilecek hibe desteği için 5.3 milyar ruble sağlamayı hedefliyor.