Türkiye turizminin geleceğine yönelik yol haritası çizilecek

Last Updated on 12 Kasım 2021 by Turizm Günlüğü

TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi kapsamında uluslararası seyahat acentaları birlik başkanları 19 – 21 Kasım 2021 tarihleri arasında Antalya’da buluşuyor.

19 – 21 Kasım 2021 tarihleri arasında Antalya Pine Beach Hotel’de ülkemiz turizm profesyonelleri, akademisyenler, üst düzey bürokratlar ve medya mensuplarının katılımlarıyla gerçekleştirilecek TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi kapsamında açılış günü olan 19 Kasım 2021 tarihinde “2022 Yılı Dünya ve Türkiye Turizmi: Rekabetin Yeni Kuralları” başlıklı bir panel düzenlenecek.

Ülkemiz turizminin ana pazarlarını temsilen Avrupa Seyahat Acentaları ve Tur Operatörleri Birliği (ECTAA) Başkanı Pawel NIEWIADOMSKI, Hollanda Seyahat Acentaları Birliği (ANVR) Başkanı Frank OOSTDAM, Almanya Seyahat Acentaları Birliği (DRV) Dış İlişkiler Başkanı Volker ADAMS ve Ukrayna Devlet Turizm Geliştirme Ajansı (DART) Başkan Yardımcısı Daria VOLOSHCHUK’un fiziki olarak yer alacağı; İngiltere Seyahat Acentaları Birliği (ABTA) İcra Kurulu Başkanı Mark TANZER ve Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya LOMIDZE’nin online katılım sağlayacağı bahse konu panelde Türkiye ve dünya turizmine dair 2022 projeksiyonları paylaşılacak.

TÜRKİYE TURİZMİNİN GELECEĞİNE YÖNELİK YOL HARİTASI ÇİZİLECEK

İlgili panel çerçevesinde önümüzdeki dönemde global seyahat endüstrisinde öne çıkması beklenen trendler ve turizm çeşitlerinin yanı sıra turizm sektörünün geleceğinde Türkiye’nin yeri değerlendirilecek.

Panel sonucunda ülkemize gelen turistlerin yaklaşık %50’sini oluşturan ana pazarlardan alınacak görüşlerle 2022 yılında ülkemiz turizmine dair bir perspektif oluşturulacak ve Türkiye turizminin geleceğine yönelik yol haritası çizilecek.