Ara tatilde mola vermek isteyenlere rota önerileri

Bolu/Abant

Kasım ayına girilmesiyle birlikte okulların ilk ara tatili için geri sayım başladı. Bu yıl birinci dönem ara tatili, 15 Kasım 2021 Pazartesi başlayacak, 19 Kasım 2021 Cuma sona erecek ve hafta sonları ile birlikte 9 günlük bir tatil yapma olanağı verecek. Setur da bu tatil fırsatını değerlendirmek ve bir mola vermek isteyenler için farklı rotalar öneriyor.

Termal otellerin rahatlığıyla tazelenmek isteyenler, doğa ile iç içe olmak ve güneşin keyfini çıkarmak isteyenler ya da KKTC’de eğlenceyi katlamak isteyenler önerilen bu rotalarda tercihlerine göre seçenekler bulabilirler.

Afyonkarahisar, Çeşme’nin Şifne ve Boyalık beldeleri, Bolu, Ordu’nun Fatsa ilçesi, Balıkesir Kazdağları, Samsun’un Ladik ilçesi, termal otelleri tercih edecekler için pek çok farklı seçenek sunuyor. Güvenli Turizm Sertifikası’na sahip olan aile dostu bu oteller çocuklu aileler için ideal bir tercih olurken sunulan SPA hizmetleri de dinlenip tazelenmek isteyenleri bekliyor.

Setur, doğaya yakın birkaç gün geçirip ormanların içinde yürüyüşler yapmak, temiz havada tazelenmek isteyenlere İstanbul/Ağva, Sakarya/Sapanca, Bolu/Abant, Kırklareli/ İğneada, Düzce/Kaynaşlı, Ilgaz, Çanakkale/Ayvacık ve daha birçok bölgede seçenekler hazırladı. Güvenli Turizm Sertifikalı otellerde oksijene doymak isteyenler bu seçenekler arasından birini tercih edebilirler.

Setur, “Benim için daha yaz bitmedi” diyenlere de güneşi bulacakları Bodrum, Antalya ve KKTC’deki otelleri öneriyor. Güvenli Turizm Sertifikalı ve aile dostu bu oteller arasından dilediklerini seçip güneşin ve sonbaharın keyfini çıkararak ailece eşsiz bir tatil geçirebilirler. Girne, Bafra, Magosa ve Lefkoşa’daki oteller de hazırladıkları eğlence programlarıyla Türkiye’den gelecek ziyaretçileri bekliyor.

Şehrin kalabalığını geride bırakmak isteyen ve güneşten vazgeçemeyenlerin ara tatil için de rotası doğa ve deniz otelleri olurken aynı zamanda termal oteller de yoğun ilgi görmeye devam ediyor.