İstanbul uçuşlarını erteledi

Rus havayolu şirketi Aeroflot, yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul Havalimanı’ndan yapılacak Moskova uçuşlarının hava koşulları iyileşene dek tehir edildiğini duyurdu.

Rus havayolu şirketi Aeroflot, Türkiye’deki yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul Havalimanı’ndan yapılacak SU2130/2131 ve SU2138/2139 sefer sayılı İstanbul – Moskova uçuşlarının hava koşulları iyileşene dek tehir edildiğini duyurdu.

İstanbul’da mücbir sebepler oluştuğunu ve olumsuz hava koşulları nedeniyle havalimanına ulaşımın sekteye uğradığını belirten Aeroflot, “Yolcular ve personel binadan ayrılamıyor. Şirketimizin yetkilileri, havalimanı birimleriyle yakın irtibat halinde. Aeroflot yolcularına yiyecek ve içecek temin edildi ve uçuş veya otelde konaklama olasılığı hakkında kendilerine zamanında bilgi verilecek. Verdiğimiz rahatsızlık nedeniyle özür dileriz” ifadelerini kullandı.

POBEDA: YOLCULARIMIZI OTELE YERLEŞTİRME PLANI HAZIRLIYORUZ

Düşük fiyatla hizmet sunan Rus havayolu şirketi Pobeda da olumsuz hava koşulları nedeniyle İstanbul Havalimanı’ndaki yolcularını otellere yerleştirmek için bir plan hazırladıklarını açıkladı.