“THY ile uçmam hata oldu”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, Tele 1'de yayınlanan Ayrıntılar’da Enver Aysever’in konuğu oldu.

Last Updated on 18 Şubat 2022 by Yaşar Çelik

İBB Sözcüsü Ongun, kar yağışı sırasındaki yurt dışı tatili iddialarına yanıt olarak, “Aylar öncesinden karın yağacağını bilemezdim. Benim yurtdışıma gittiğimi troller deşifre etti. THY ile uçmak benim hatam oldu. Benim tatilim ile ilgili bazı meblağlar söylendi. Ama bunların hepsi yalan” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, Tele 1’de yayınlanan Ayrıntılar’da Enver Aysever’in konuğu oldu.

Kar yağışı sırasında gittiği ve eleştiri konusu olan yurt dışı seyahati ile ilgili konuşan Ongun,

“Benim yurtdışı seyahatim daha önceden planlandı. Aylar öncesinden karın yağacağını bilemezdim. Benim yurtdışıma gittiğimi troller deşifre etti. THY ile uçmak benim hatam oldu. Benim tatilim ile ilgili bazı meblağlar söylendi. Ama bunların hepsi yalan. Ben hesabımı belediye başkanına verdim. Devletin müfettişleri de sorsa hesap veririm. Benim tatilimin ne önemi var? Bilgileri hatalı. Ben Cenevre’de değildim. Benim tatilimi nerede yaptığımın bir önemi yok ki. Ben Türkiye’nin önde gelen bir sanatçısı, siyasetçisi değilim. Ben Ekrem İmamoğlu adına açıklama yapan İBB’nin sözcüsüyüm. Orantısız bir saldırı var. Cenevre’de değildim, onu söyleyeyim. Şuraya gittim, şu kadar para harcadım diyecek değilim” dedi.