Six Senses Kaplankaya’nın yeni genel müdürü belli oldu

Six Senses Kaplankaya’nın yeni Genel Müdürü Adnan Yücel

Six Senses Kaplankaya’nın yeni genel müdürü belli oldu. Adnan Yücel, Six Senses Kaplankaya’nın yeni genel müdürü oldu.

Six Senses Hotels Resorts Spas bünyesinde yer alan; Six Senses Kaplankaya’nın genel müdür pozisyonuna, uluslararası turizm ve otelcilik sektörünün başarılı profesyonellerinden Adnan Yücel getirildi.

Uluslararası turizm ve otelcilik konusunda 30 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Yücel, Mart 2022 itibariyle Six Senses Kaplankaya Genel Müdürü olarak görev alacak.

Six Senses Kaplankaya’nın genel müdürlüğünü üstlenen Adnan Yücel, 1992 yılında başladığı turizm – otelcilik kariyerinde İstanbul, Ankara ve Akdeniz Bölgesine ek olarak Çin, ABD, Suudi Arabistan ve Gana’da edindiği engin tecrübeleri Six Senses Kaplankaya bünyesinde değerlendirecek.

ADNAN YÜCEL’İN KARİYERİ

Lüks turizm konusunda 2007 yılından beri Türkiye ve uluslararası arenada önde gelen otellerin genel müdürlüğünü üstlenen Adnan Yücel; Swissotel Mekke, Swissotel Foshan Guandong, Sofitel Dongguan Humen Oriental Guandong, Wanda Realm Ningde Fujian, Wanda Vista Dongguan ve InterContinental Foshan’deki Genel Müdürlük görevlerinin ardından 2016 yılında Türkiye’ye dönerek Swissotel Resort Bodrum Beach & Hill’in Grup Genel Müdürlüğü görevini üstlendi.

2019 yılında Meeting Point Otellerinin COO koltuğuna oturan Yücel, kariyerine Movenpick Ambassador Hotel Accra’nın Genel Müdürü olarak devam etti.

2021 yılında yeniden Türkiye’ye dönme kararı alan Adnan Yücel Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum’un ardından Six Senses Kaplankaya’nın yeni Genel Müdürü olarak görevine başladı.

İstanbul Üniversitesindeki eğitiminin ardından Gallup University’de GM Development Sertifikası dahil olmak üzere birçok sertifikaya sahip olan sektörün tanınan yöneticisi, iş dışında seyahat, teknoloji ile ilgileniyor.