Personel konaklaması için çözüm ortağınız: metalranza.com

Şantiyeniz, öğrenci yurdu, hastane veya askeri kışla için yatakhane mi kuracaksınız? Yatakhane kurulurken nelere dikkat edilmeli? Ranza tercihlerinde hangi kriterler göz önünde bulundurulmalı? Bu sorulara cevap bulabileceğiniz, metalranza.com yöneticileri ile gerçekleştirdiğimiz söyleşimiz sizlerle…  

0’dan yatakhane kuracakların pratik çözüm ortağı metalranza.com sunduğu hizmetlerle şantiye, öğrenci yurdu, hastane yöneticilerinin iş yükünü bu alanda minimuma indiriyor.

metalranza.com Yöneticisi Sinan Aydın

Yenilikçi hizmet anlayışıyla metalranza.com, şantiye, öğrenci yurtları, konaklama tesisleri ve işçi konaklaması ihtiyacı olan pek çok farklı işletmeye ranza, yatak ve nevresim, battaniye ve yastık gibi tamamlayıcı tekstil ürünlerinin tedariğini sağlıyor.

Metalranza.com yöneticileri Eyüp Çelik ve Sinan Aydın metalranza.com’un kuruluş hikayesi, sunduğu hizmet ve avantajlar, yenilikçi hizmet anlayışı hakkında açıklamalarda bulundu.

Metal Ranza yöneticileri Eyüp Çelik ve Sinan Aydın; yatakhane kurmayı planlayanlar için öneri ve tavsiyelerde bulunarak; konuya ilişkin küçük tüyoları bizimle paylaştı.

İşte metalranza.com yöneticileri ile gerçekleştirdiğimiz söyleşi:     

metalranza.com hakkında kısa bir bilgi alabilir miyiz?

Metalranza.com şantiye, öğrenci yurtları, konaklama tesisleri ve işçi konaklaması ihtiyacı olan pek çok farklı işletmeye ranza, yatak ve nevresim, battaniye ve yastık gibi tamamlayıcı tekstil ürünlerinin tedariğini sağlayan bir firma, online platformdur.

metalranza.com’un ürün gamından kısaca bahsedebilir misiniz?

Her ihtiyaca uygun metal ranza, yaylı ve sünger yatak modellerinin yanı sıra ahşap grubunda da geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. Yine tüm kullanıcılara hitap edebilecek farklı çeşit ve kalitelerde yorgan, battaniye, nevresim ve yastık gibi tamamlayıcı ürünlerimiz de bulunmaktadır.

Ağırlıklı olarak kimler sizi tercih ediyor; ağırlıklı olarak hangi sektörlere çözüm önerileri ve ürünlerinizi sunuyorsunuz?

Ürün yelpazemizin genişliği ve pek çok farklı seçenekleri sunabilmemiz sebebiyle oldukça geniş ve farklı iş kollarından tüketicilere hitap etmekteyiz.

Yeni kurulan büyük, orta ve küçük ölçekli şantiyeler, konaklama tesisleri, öğrenci yurtları, yatılı eğitim kurumları, hastaneler ve askeri kışlalar başlıca ürün tedariği sağladığımız kurumlardır.

Örneğin bir firma metalranza.com’u tercih etti ve belli bir miktarda ranza talebinde bulundu. Sipariş ve teslimat süreci nasıl işliyor?

Firmamıza ranza talebiyle ulaşan tüketicilere öncelikle satış öncesinde ihtiyaçlarına uygun ürünü belirleme konusunda yardımcı oluyoruz.

İstenen teknik özellikler, ürünlerin kullanım yeri ve amacına göre en doğru ürünü birlikte belirliyoruz. Ürünler ve adetler belirlendikten sonra sipariş onayıyla beraber ürünlerin hazırlanması ve lojistik kısmına geçiliyor.

Teslimat sürecinde müşterilerinize sunduğunuz kolaylıklar söz konusu mu? Bundan bahsedebilir misiniz?

İstanbul içi ve çevre illerde kendi araçlarımız ve kendi personelimiz ile ürün teslimatı yaparak kurulum konusunda da yardımcı oluyoruz.

Uzak illerden aldığımız siparişlerimizde, anlaşmalı lojistik firmalarıyla ürün gönderimi yapıp, kurulum için yardım gerekirse de ekibimiz uzaktan yardımcı oluyor.

Ürünlerimizin kurulumlarıyla ilgili videolu anlatım çekimlerimiz var. Bunları tüketicilerle paylaşarak sorunsuz bir şekilde kurup kullanıma hazırlamalarına yardımcı oluyoruz.

Teslimat ve siparişleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz? Sipariş miktarına göre teslimat sürelerinde ne kadarlık değişim yaşanabiliyor?

Bu noktada en önemli husus stok. Firmamız tüm modellerde piyasayla kıyaslandığında yüksek adetli stoklarla çalışıyor diyebiliriz. Hazır katalog ürünlerinde yüksek adetli siparişlerde dahi 2 – 3 iş günü içinde çözüm üretebiliyoruz.

Bunun yanında özellikle ihale şartnamelerinde belirtilmiş olan teknik özelliklerde özel üretim gerektiren siparişlerimiz de oluyor. Bu siparişlerde alıcı ile AR-GE ekibimiz hızlı bir şekilde planlama yapıp önce numune üretimi ve ardından seri üretime geçerek hızlı bir şekilde alıcılarımıza çözümler sunuyoruz.

Tüketicilere önerileriniz nelerdir? Bir yatakhane kurarken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Öncelikle amacına uygun ürünü tespit etmekte fayda var. Bu durum ilerleyen dönemlerde ciddi tasarruflar ya da ek maliyetler olarak karşılarına çıkabilir.

Örnek vermek gerekirse; geçici bir proje için kısa süreli personel konaklaması için bir tesise en kaliteli ve fiyatı yüksek ürünü almak doğru olmayabilir. Bunun tersi bir durumda da mesela kalıcı olarak personel konaklatacak bir tesiste uzun ömürlü ve yüksek dayanıklılık gerektiren ürünlere yönelmelerinde fayda var.

Biz satın alma öncesinde tüm bu noktaları alıcılarımızla görüşüp doğru ürünü tespit etmelerinde yardımcı oluyoruz.

Tüketiciler ranza tercihlerinde hangi kriterleri göz önünde bulundurmalılar? Nelere dikkat etmeleri gerekir?

Ranzaların kurulacağı tesis, bu tesisin ne amaçla ve ne kadar bir süre faaliyette olacağı ve tabi ki bütçe.

Ürün yelpazemizin genişliği ve isteğe göre özel üretim yapabilme imkanımız sayesinde biz bu saydığımız ve bunların dışındaki birçok kritere göre planlama ve üretim gerçekleştirip tüketicilerimize her anlamda alternatif çözümler sunuyoruz.

Biz metalranza.com olarak, her tüketicimizle sipariş öncesinde kurulum yapılacak yerin fiziki şartları, ne amaçla kurulacağı, ne kadar süreyle faal kalacağı gibi konularda karşılıklı görüşerek en doğru ürünü en hızlı ve ekonomik şekilde sunmaya çalışıyoruz.

Farklı taleplere göre üretiminiz söz konusu mu ya da ranza ve diğer ürünlerde farklı opsiyonlar sunuyor musunuz?

Tabi ki. Bahsettiğim gibi elimizde katalog ürünü dediğimiz ve stoklarımızda her zaman mevcut farklı çeşit ürünlerimiz var. Ancak bu ürünler dışında farklı teknik özelliklerde ürün isteklerine de hızlı bir şekilde cevap verebilecek altyapıya ve ekibe sahibiz. Bu konuda biraz iddialıyız diyebilirim açıkçası.

Tüketiciler en hızlı şekilde size nasıl ulaşabilir?

Farklı kanallarla tüketicilerimizle hızlı ve etkili iletişim kuruyoruz. web sitemiz www.metalranza.com üzerinden, info@metalranza.com e-mail adresinden ve +90 533 656 44 89 no’lu müşteri hizmetleri hattımızı arayarak bizimle iletişime geçebilirler.

Türk firmaları özellikle Kuzey Irak, BDT Ülkeleri başta olmak üzere yurt dışında önemli projelere imza atıyor. Bu kapsamda yurt dışına yönelik de hizmet veriyor musunuz?

Bizim hali hazırda yurt dışına ciddi miktarlarda ürünlerimiz gitmektedir. Şu anda portföyümüzde başta Balkanlar, Türki Cumhuriyetler, Doğu Bloğu, Körfez Ülkeleri ve Afrika kıtası olmak üzere birçok ülkeden müşterimiz bulunuyor.

Metalranza.com olarak kısa ve orta vadeye yönelik hedeflerinizden kısaca bahsedebilir misiniz?

Metalranza.com kurulduğundan bu yana özellikle dijitalde görünürlüğü, bilinirliği ve marka değeri anlamında memnunluk verici ve istikrarlı bir ivmeyle yoluna devam ediyor.

Sektör profesyonelleri markamızı ve ürünlerimizi yakından tanımaktadırlar.

Günümüz şartlarında dijital ve teknolojik çözümlerin her geçen gün hayatımızda aldığı yer artmaktadır ve biz de sektörümüzde dijitalleşme ve bunun getirdiği kolaylıklarda öncü bir piyasa oyuncusu olma pozisyonumuzu güçlendirerek korumayı hedefliyoruz.

Örneğin tüketici size başvurdu ve bir yatakhane kurmak istiyor. Bu aşamada keşif hizmeti veriyor musunuz? Satış öncesi tüketicilere önerilerde bulunuyor musunuz?

Tüketicilerimizin büyük bir bölümü kurulumunu planlamış ve sipariş vermeye hazır olarak bizimle iletişime geçiyorlar. Ancak biz her tüketicimizle sipariş öncesinde kurulum yapılacak yerin fiziki şartları, ne amaçla kurulacağı, ne kadar süreyle faal kalacağı gibi konularda karşılıklı görüşerek en doğru ürünü en hızlı ve ekonomik şekilde sunmaya çalışıyoruz.

Müşteri memnuniyeti için metalranza.com’un belirlediği kriterler ve önem verdiği ve kendine ilke edindiği prensipler nelerdir?

Biz öncelikle tüketicilerimizle uzun soluklu ve güvene dayalı ilişkiler kurmayı hedefliyoruz ve ekibimizi, ürünlerimizi ve çalışma şeklimizi bu temel üzerinde şekillendiriyoruz.

Ürünleriniz garanti kapsamında mı?

Ürünlerimiz ve tesisimiz gerekli kalite ve standart sertifikalarına sahip olmakla beraber, tüm ürünlerimiz garanti kapsamındadır.

Şu anda tüm dünya gündemini meşgul eden Ukrayna – Rusya Savaşı’nın sizin sektörünüze etkisi oldu mu?

Ukrayna – Rusya arasındaki savaş tam bir insanlık dramına dönüştü diyebiliriz. Ağırlıklı olarak Ukrayna ile sınırları olan ülkeler olmak üzere tüm Avrupa Birliği ülkelerinde ciddi bir mülteci hareketliliği oldu. Bu durum tabi ki en temel ihtiyaç olan barınma gereksinimleri olarak hükümetleri ve sivil toplum kuruluşlarını acil çözümler bulmaya itti. İstanbul’un lojistik, tedarik ve maliyet anlamında ranza, yatak ve tamamlayıcı ürünlere olan ihtiyacı karşılama noktasında ciddi avantajları var. Biz şu anda çok yoğun ve yüksek adetli siparişler için görüşmeler halindeyiz.

Peki bu süreçte böyle yüksek taleplere yanıt verme imkanınız nedir?

Şu anda mevcut üretim kapasiteleriyle bu taleplere cevap vermek mümkün dersek gerçekçi olmaz. Biz özellikle Almanya başta olmak üzere diğer ülkelerin resmi kurumlarıyla ve satın alma uzmanlarıyla yaptığımız görüşmelere bağlı olarak üretim kapasitemizi genişletecek adımları atmak için çalışmalarımızı tamamladık. Resmi sözleşme yaptığımız alıcının isteğine bağlı olarak üretim tesislerimizi sayısını artırıp, gerekirse 7/24 üretime dönmek için gerekli ön çalışmalarımızı tamamlamış durumdayız.

Peki sektörünüze yabancı olan ve özellikle yurt dışında bulunan alıcılara bu kadar yüksek siparişler için ne önerilerde bulunabilirsiniz?

Maalesef her acil durumda olduğu gibi burada da kötü niyetli kişi ve gruplar ortaya çıktı diyebiliriz. Konuştukları üreticilerden günlük, haftalık ve aylık kapasite istemelerini, ayrıca firma geçmiş bilgileri, sertifikaları ve daha önce bitirmiş oldukları büyük ölçekli işlerin evraklarını istemelerini tavsiye ederim.