Ruslar Türkiye’de en çok hangi otelleri tercih ediyor?

Rus online seyahat acenteleri, Rusların Türkiye’de en çok tercih ettikleri oteller ile ilgili verileri açıkladı. Mayıs tatili için Ruslar en çok Türkiye’nin hangi otellerini tercih etti?

Rus turizm sektörü haber portalı TourDom.ru, Rusya’nın önde gelen online seyahat acenteleri (OTA) (Sletat.ru / Level.Travel ve Online Tours) verilerini derleyerek; Rus turistlerin Mayıs tatilleri için en çok rezervasyon yaptığı Türkiye otellerini (4 ve 5 yıldızlı oteller kategorisinde) açıkladı.

Online seyahat acentaları 10 – 15 otelden oluşan listelerini TourDom.ru ile paylaştı. Buna göre; Club Hotel Sera (Antalya) Ruslar arasında en çok tercih edilen oteller sıralamasında ilk sırada yer aldı. Bu otel, üç online seyahat acentasının listesinde de yer aldı.

Sletat.ru ve Online Tours’un listelerinin karşılaştırılması sonrasında en çok tercih edilen oteller arasında: Alva Donna Exclusive Hotel & Spa (Belek), Port Nature Luxury Resort Hotel & Spa (Belek), Bellis Deluxe (Belek), Bosphorus Sorgun Hotel (Side) ve Justiniano Club Park Conti (Alanya) yer aldı.

Bu otellerin yanı sıra Level.Travel listesinde ise Kemer’deki Akka Antedon oteli öne çıktı.

Buna göre Rus tatilcilerin Mayıs ayı tatilleri için en çok tercih ettiği beş ve dört yıldızlı Türkiye otelleri arasında: Club Hotel Sera, Alva Donna Exclusive Hotel & Spa, Port Nature Luxury Resort Hotel & Spa, Bellis Deluxe, Bosphorus Sorgun Hotel, Justiniano Club Park Conti, Akka Antedon yer aldı.

Diğer yandan fiyat/kalite performansı açısından online seyahat platformlarının temsilcilerinin de görüşleri alındı.

Fiyat/kalite performansı açısından Sletat.ru temsilcisi Lyubov Voronina; Pine Beach Belek, Online Tours temsilcisi Ekaterina Bezhanova; Port Nature Luxury Resort Hotel & Spa otellerini paylaştılar.

Diğer yandan TourDom.ru’nun görüşlerini aldığı Türkiye’de seyahat acentesi sahibi olan Maria Şeker; Titanic Deluxe Belek, Titanic Mardan Palace, Belek ve Bodrum’daki Kaya Palazzo otellerinin Ruslar tarafından yoğun ilgi gördüğünü açıkladı.