Kısa vadeli kar için kripto ticareti

Bitcoin Buyer nedir?
Bitcoin Buyer nedir?

Para ticareti, dünyanın her yerindeki insanlar için mükemmel bir hayaldir. Herkes bir şekilde piyasanın üstünden gelmenin ve muhteşem kazançlar sağlamanın derdinde.

Kripto platformu, herkese ticaret imkanı verir. Çünkü kripto, herhangi bir şekilde bir yere kayıt yaptırmaya, yüksek komisyonlar ödemeye, ya da bir diplomaya gerek duymadan ticaret yapma şansı verir. Yapmanız gereken şey Kriptomatta hesap oluşturup yatırımlarınıza ya da alım- satım işlerinize başlamak. Bu işlem diğer borsalardan çok daha heyecan verici bu anlamda- ekstra bir yükü yoktur. Bir kripto para birimi satın almadan önce, fiyatı düşebileceği için dikkate alınması gereken birçok faktör vardır. Doğru zamanda satın alma yapmak için, riskleri en aza indirmek için Bitcoin Buyer uygulamasını kullanın. Buyer nedir ne olduğunu öğrenmek için şirketin web sitesini ziyaret edin.

Bu yazımız kripto para ticaretinin heyecanlı ama riskli –belki de riskli olduğu için çok heyecanlı- dünyasını keşfetmenizi sağlayacaktır. Çoğu yatırımcının uzun zaman süren ve deneme yanılma yöntemiyle öğrendikleri bilgileri ve deneyimi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

İlk olarak, ticaret sadece kriptoda değil- gerçek anlamda da tutarlı değildir; değişkendir. Bir market bir günde 100 lira da kazanabilir, 500 lira da kazanabilir. Bunun bir garantisi yoktur. Ticaretçilerin çoğunun da para kaybettiği gerçeği vardır.

Size verdiğimiz bazı bilgilerin veya bilmeniz gereken birkaç taktiğin kripto ticaret hayatınızda sizlerin riskleri daha iyi yönetmenize ve daha iyi seçimler yapmanıza yardımcı olacağına inanıyoruz.

Kripto Ticaretinin Üç Anahtarı Kripto Ticaretine Açılan Üç Anahtar

Kripto ticareti, jetonlar, madeni paralar ya da NFT’ler gibi dijital varlıkların alınması ya da satılmasıdır.

Her ticaretçi aynı zamanda yatırımcı değildir. Genelde yatırımcılar uzun vadede amaçlar belirler ve buna göre hareket eder. Ticaretçi, kar peşindedir. Fakat hızlıca… yani hemen bir şey satın almak ve ardından satıp kar etmek. Bu yüzden de çoğu parasını kaybeder; ancak kazananlar da vardır.

Nasıl mı?

Ticaretin üç kuralı vardır:

Temel analiz, bir şirketin ya da projenin ürün vizyonuna, var olan müşterisine, kalitesine, gelirine vb. bakar.

Teknik analiz, geçmişten gelen deneyimlere bakılarak gelecek hakkında tahminler yapmaya ya da fikirler üretmeye dayanır. Çoğu ticaretin ana çekirdeği burasıdır.

Psikolojik oyun, riski azaltmak için doğru sabır, disiplin ve ticaret yöntemlerini geliştirmekle ilgilidir. Bu, ticaret stratejisinin en önemli unsurudur. Ticaret yönteminin en önemli faktörüdür. Riskleri azaltmak, zarar sırasında ya da kar sırasında ne zaman ne yapacağını ve yöntemlerinizi geliştirmekle ilgilidir.

  • Ticaret yapmadan önce sormanız gereken temel sorular nelerdir?
  • Ne satın almalıyım?
  • Ne kadar satın almalıyım?
  • Ne zaman satın almalıyım?
  • Ne zaman satmalıyım?

Kripto paralar genel olarak bu algılar üzerinde hareket eder. Daha çok fiziki gerçeklere odaklanan ticaretçilere ve haberleri izleyip tahminlerde bulunan katılımcılara dayanır.
Neyi, ne zaman satın alacağınızı belirlemek, çok sayıda araştırmaya ve piyasa döngülerine dayalı doğru bir zamanlamaya bağlıdır.

Kripto Para Ticareti Nasıl Yapılır?

Yatırım yapmak hem bir beceri hem de bir sanattır. Aşağıda, kripto para birimlerinin nasıl alınıp satılacağını ve günlük kripto ticaretinin nasıl yapıldığını öğrenirken bazı önemli hususları özetliyoruz. Kripto paralarının nasıl alınacağını ve satılacağından, günlük kripto ticaretinin nasıl yapıldığından bahsedelim.

Öncelikle duygusal ticaretten uzak durun.

Teknik ve temel analizleri öğrenmek zamanınızı alacaktır. Fakat en sıkıntılı kısım burası değil. En zor kısım, ticaretçilerin kendilerini kontrol edebilmesi, hislerini yönetebilmesi ve duygusal istekler yerine mantıklı stratejileri takip etmeleridir.

Bu duygusallık ile çoğu ticaretçi savaşır. Ticaret çekici görünüyor olabilir. Çok fazla kazanç potansiyeli görebiliriz. Madeni paraların değerleri sürekli değişiyor da olabilir. Böyle bir durumdayken fiyat artışlarını yakalayabilme isteği duyarsınız. Piyasanın bu dalgalanmalarından yararlanmak için kripto ticareti nasıl yaparsınız?

Evet – eğer bu konuda disiplinliyseniz. İşlemleri analiz etmek bir ton disiplin gerektirir. Çoğu insan belirli bir hisse senedi veya kripto para hakkında biraz abartı görüyor, fiyatın şimdiden yükselmeye başladığını görüyor ve geride kalmak istemiyorlar, bu yüzden bir kerede çok fazla satın alıyorlar. FOMO – kaçırma korkusu – bir rol oynar. Sonra piyasa döngüsü tersine döner ve fiyatlar düşmeye başlar. Tüccar, umutlu pozisyonları toparlanıp tekrar kâra girene veya zarara satana kadar endişeyle terler. Eğer gerçekten disiplinli ve kuralcı olduğunuzu düşünüyorsanız, bu ticareti yapabilirsiniz. Çünkü bu piyasayı analiz etmek, sonuçlar çıkarmak ve değerlendirip eyleme geçmek gerçek bir disiplin gerektirir. Örneğin çoğu kişi fiyat yükselmesi gördüğünde geride kalmak istemeyip bir defada çok fazla satın alıyorlar. Fakat sonra birden fiyat düşmeye başladığında her şey tepetaklak olur. Ticaretçi de tekrar kara girene kadar ya da zarardan kurtulana kadar kurdeşen döker. İşte bu duyguya dayalı ticarettir, çok da yaygındır. Tabi ki önermeyiz.

Etkili bir ticaret için mantıklı, stratejik, gerçekçi planlarla hareket etmelisiniz.