Schengen vizesine başvuracaklar dikkat!

Türklerin Schengen başvurularına verilen red oranı 4.5 katına çıkmış durumda.
Schengen vizesi randevularında sıkıntı yaşanıyor

Schengen vizesi randevularında sıkıntı yaşanıyor. Yüksek talep nedeniyle yaz sonuna kadar Schengen vizesi randevusu alınamıyor.

COVID – 19 kısıtlamalarının kaldırılması sonrası yüksek talep nedeniyle Schengen vizesi başvurularının Eylül ayına kadar karşılanamayacağı belirtiliyor.

SchengenVisaInfo.com, henüz vize başvurusu yapmamış kişilerin büyük olasılıkla Eylül ortasına kadar randevu bulamayacağını öne sürdü.

Seyahat endüstrisi yöneticilerine göre şu anda 26 Schengen Bölgesi ülkesinde Temmuz ve Ağustos için boş yer yok. Sadece birkaç ülkenin Ağustos ayı için müsait yerleri olabileceği kaydedildi.

Ülke büyükelçiliklerinin belli sayıda vize randevusu verdikleri ve talep yüksek olsa bile bu sabit sayının artırılmadığı biliniyor.

Türklerin Schengen başvurularına verilen red oranı 4.5 katına çıkmış durumda.
Türklerin Schengen başvurularına verilen red oranı 4.5 katına çıkmış durumda. Schengen vizesi

“SCHENGEN VİZESİ ALAMAYANLAR TÜRKİYE’Yİ TERCİH EDİYOR”

Seyahat şirketleri, Schengen Bölgesi için vize bulamayan yolcuların Türkiye, Malezya, Tayland, Endonezya ve Mısır gibi diğer destinasyonlara gitmeyi düşündüğünü kaydetti.

Önceki aylarda büyükelçiliklerin vize başvurularını işleme koyması çok uzun sürdüğü biliniyordu. Ancak, ek personel istihdam edildiği için genel olarak, vize başvuruları 15 iş günü içerisinde sonuca bağlanıyor.