Türkiye ve Yunanistan ile yeni rekora imza attı

TUI Almanya CEO'su Stefan Baumert

Tur operatörü TUI AG bu yaz Almanya’da yaklaşık olarak pandemi öncesi seviyelere geri döndü. TUI Türkiye ve Yunanistan ile yeni rekora imza attı. Tur operatörü diğer yandan kış sezonunun da iyi geçmesini bekliyor.

Almanlar Avrupa’da ve dünyanın dört bir yanındaki sahillere ve diğer destinasyonlara yönelirken, TUI AG bu yıl bir “seyahat patlaması” yaşadığını duyurdu.

TUI Almanya CEO’su Stefan Baumert, bu hafta 2022/23 kış sezonu programının sunumunda, kesin rakamları açıklamamasına rağmen, TUI Almanya’nın, neredeyse 2019 seviyelerine geri dönen güçlü bir büyüme kaydettiğini belirtti.

ÖNE ÇIKAN TRENDLER

Baumert, “bu yılki öne çıkan trendlerin tatilcilerin daha uzun tatil rezervasyonu yapması ve daha yüksek fiyatlı otellere daha fazla para harcaması olduğuna” dikkat çekti.

Buna ek olarak, Alman tur operatörü bu yaz Türkiye ve Yunanistan’da tüm zamanların en yüksek müşteri sayısıyla yeni rekorlara imza attı.

KIŞ SEZONUNA YÖNELİK GÜÇLÜ TALEP

TUI AG CEO’su Stefan Baumert ve TUI AG Satış Müdürü Hubert Kluske, artan enerji fiyatlarından kaynaklanan ekonomik yavaşlama başta olmak üzere zorlu koşullara rağmen önümüzdeki kış sezonu için iyimser bir tablo çizdi.

Baumert, “şu ana kadar TUI olarak sonbahar ve kış dönemi için rezervasyonlarda iyi bir seyir izlediklerini” açıkladı.      Türkiye ve Yunanistan ile yeni rekora imza attı

TUI’nin Yougov’a yaptırdığı ve 2 bin 100 kişinin katılım gösterdiği pazar araştırmasına göre, tatillere yönelik talep güçlü bir seyir izliyor.

Araştırma sonuçları her dört kişiden üçünün bu kış seyahat etmek istediğini ortaya koyuyor.

Ancak, bu kişilerin üçte biri bu isteğini gerçekleştirip gerçekleştirmeme konusunda tatilden kısa bir süre önce karar verecek, dörtte biri uygun fiyatları bekleyecek ve her beş kişiden biri de her şey dahil rezervasyon yapmayı planlıyor.

MISIR UÇUŞLARI İÇİN KAPASİTE ARTIŞI

TUI Almanya iyi seyreden talep sonrasında kış kapasitesinde önemli oranda artışa gitti ve portföyünü genişletti. En popüler destinasyon olmaya devam eden Kanarya Adaları’nda 1.000’den fazla otelde tatil imkanı sunacak.

Alman tur operatörü kış sezonu için Mısır’daki otel sayısını 400 olarak açıklarken; Hurghada uçuşlarında %40, Marsa Alam uçuşlarında ise %60 oranında kapasite artışına gidecek.

TUI, kış sporları tutkunları için de 30 ülkede 75 kayak bölgesinde yaklaşık 2.500 otelde tatil imkanı sunacak.