Almanların 2023 tatil planlarına ışık tutacak anket

Alman turistler Antalya'da zirveye oturdu.
Almanların 2023 tatil planlarına ilişkin detaylar

Almanların 2023 tatil planlarına ışık tutacak anket… Yougov’un gerçekleştirdiği pazar araştırmasının sonuçlarına göre; 2023 yılında 10 Alman’dan 9’u tatile çıkmayı planlıyor. İşte diğer detaylar…

Alman online seyahat platformu Tourlane, 2023 yılında Almanların seyahat eğilimlerini ortaya koymak amacıyla pazar araştırma şirketi Yougov öncülüğünde bir anket gerçekleştirdi.

ALMANLARIN 2023 TATİL PLANLARI

Anket sonuçları Almanların 2023 yılında seyahat isteklerinin oldukça yüksek olduğunu ortaya koydu.          Almanların 2023 tatil planlarına ışık tutacak anket

1056 kişinin katılım gösterdiği anketin sonuçlarına göre katılımcıların %92’si 2023 yılında seyahat etmeyi planlıyor. Ancak katılımcıların %78’i henüz gelecek yıl için rezervasyon yapmadıklarını belirtti.

Alman turizm dergisi fvw’den Cüneyt Yılmaz ve Holger Jacobs’un haberine göre ankete katılanların %56’sı bu yıl da seyahate çıktıklarını açıkladı.

Katılımcıların %39’u pandemi ve diğer belirsizlikler nedeniyle esnek rezervasyon koşullarını tercih ediyor.

Araştırma sonuçlarına göre 2023 yılında tatil için en popüler destinasyonlar arasında Almanya, Fransa ve İtalya yer aldı. Buna göre Almanların önemli bir kısmı tatillerini yurt içinde ve komşu ülkelerde geçirmeyi planlıyor.

EN POPÜLER: PLAJ TATİLLERİ

Ankete katılanların %22’si plaj tatillerini, %16’sı aktivite tatillerini ve %13’ü “city break” tatillerini tercih edeceklerini belirtiyor.

Anket sonuçlarına göre 18 – 24 yaş grubunda, tüm katılımcıların %54’ünün doğada daha fazla zaman geçirmek istemesi ile sürdürülebilirliğin en önemli kriter olması dikkat çekicidir. Bu bağlamda ankete katılanların %41’i kitle turizmine karşıdır.

TUI ANKETİNİN SONUÇLARI

Diğer yandan TUI’nin Yougov’a yaptırdığı ve 2 bin 100 kişinin katılım gösterdiği pazar araştırmasına göre, tatillere yönelik talep güçlü bir seyir izliyor.

Araştırma sonuçları her dört kişiden üçünün bu kış seyahat etmek istediğini ortaya koyuyor.

Ancak, bu kişilerin üçte biri bu isteğini gerçekleştirip gerçekleştirmeme konusunda tatilden kısa bir süre önce karar verecek, dörtte biri uygun fiyatları bekleyecek ve her beş kişiden biri de her şey dahil rezervasyon yapmayı planlıyor.