İstanbul’un en iyi düğün otelleri

İstanbul'un en iyi düğün otelleri
İstanbul'un en iyi düğün otelleri

Last Updated on 11 Mart 2023 by Turizm Günlüğü

Düğün partinizin tüm gece her yaştaki davetlinize keyif verecek bir atmosferde geçmesi elbette çok önemli. Davetlilerinizin müzik, ışık ve manzara kombinasyonuna eşlik edecek misafirperver bir ekip ve şahane lezzette yemeklerin sunulması da olmazsa olmazlardan. Hayatta bazı anlar bir kez yaşanır ve o anlar kusursuz olmaya değer. İşte İstanbul’un en iyi düğün otelleri seçkimiz.

Her düğünün hikayesi, konsepti, mevsimi başka olsa da aslında güzel düğün pek göreceli bir kavram değil. Her gelenin hayran kaldığı bir düğüne katıldığınız olmuştur. Kusur bulamayacağınız mekanlar ve organizasyonlar var elbette.

Düğün yapacağınız oteli seçerken, düğün konseptinize uygun, konuklarınızın rahat edebileceği ve size özel anılar bırakabilecek bir mekan seçmek için alternatifiniz çok. İstanbul’da birçok lüks otel, düğünler için ideal mekanlar olsa da, her birinde davetli olarak yer aldığım için gözlemleyebildiğim, favori 5 mekanımı paylaşmadan önce

Düğün Gecenizi Planlamadan Önce Birkaç Minik Tüyo;

İstanbul'un en iyi düğün otelleri
İstanbul’un en iyi düğün otelleri

1. Bütçe Planlaması

Düğün bütçesi, organizasyonun ilk aşaması. O gece harcanacak her kuruşun iyi bir şekilde planlanması iyi olur. Peki nasıl? Öncelikle organizasyon için harcayabileceğiniz minimum ve maksimum miktarı belirleyin. Bütçenize sadık kalın.

2. Mekan Seçimi ve Dahası

Düğün organizasyonunda mekan seçimi aslında her şey demek. Mekanın konumunu, kapasitesini, dekorasyonunu ve diğer detaylarını göz önünde bulundurarak doğru mekanı seçmek gecenizi eşsiz değerde tutacak mihenk taşı. Düğün mekanı, konukların ilgisini çekecek ve onları büyüleyecek şekilde dekore edilmelidir.

İstanbul'un en iyi düğün otelleri
İstanbul’un en iyi düğün otelleri

Işıkların Dansı:

Mekanın ışıklandırması, görkemli bir düğünün imzasıdır. Işıklar, mekanı daha etkileyici ve romantik hale dönüştürür.

İstanbul'un en iyi düğün otelleri
İstanbul’un en iyi düğün otelleri

Müzik için geldik:

Konser gibi bir düğün mü yoksa canlı müzik mekanı mı? kulüp gibi eğlendiren mi, senfoni orkestrası gibi büyüleyen mi ? hangisi olursa olsun, düğünün bir müzik teması olmalı. Basit bir playlist ile davetlilerin eğlendiği düğünler epey geride kaldı.

Yiyelim İçelim:

Bir düğünde, yiyecek ve içeceklerin kaliteli ve lezzetli olması misafirleri mest eden bir konudur. Herkesin tadı damaklarında kalan tatları denemesi, kaliteli içkiler tüketmesi gecenin sonunda “iyi ki geldik“ dedirtir.

3. Davetiye Tasarımı

Davetiye ne kadar çekiciyse, düğüne katılım o kadar fazla olur. Davetiyeler, düğünün reklamıdır, pazarlamasıdır. Temanızı ve stilinizi yansıtmalıdır. Düğün geceniz hakkında ilk izlenimi verir, özenle hazırlanması gerekir.

Gelelim Mekan Seçimine

İşte İstanbul Otelleri Arasında Favori 5 Düğün Mekanım

İstanbul'un en iyi düğün otelleri
İstanbul’un en iyi düğün otelleri

1. Hilton İstanbul Bosphorus

Hilton İstanbul Bosphorus olarak, şehrin kalbinde çevrili yemyeşil bahçeleri, harika bir boğaz manzarası ile klasik ile moderni, şehir ile doğayı buluşturur. Yılların vazgeçilmezi, İstanbul’un ilk 5 yıldızlı otelinde davetlileriniz geçmiş ile bugünü yaşar.

2. Four Season Hotel Sultanahmet

Göz kamaştırıcı Boğaz’ın en güzel yerinde konumlanması ve güzel dekorasyonuyla büyülü bir dokuya sahip otel. Bunun üzerine özenle ve usta ellerden çıkmış aperatifler ve atıştırmalıklarla başlayan bir gece, lezzet şöleni şeklinde devam eder, muhteşem bir düğün yaşatır.

3. Kalyon Hotel

Evlenirken tarihte yolculuk yaptıran mekan. Tarihi sur manzaralarının ışıklandırılması ile gece göz kamaştıran bir atmosfere dönüşüyor. Bizans sarayının avlusunda gibi hissettiren tarihi mekan da düğününüzü yapmak davetlilerinize unutulmaz bir gece yaşatacak.

4. CVK Park Bosphorus Hotel

Işıl, ışıl, ferah bir mekan da, gösterişli bir düğün yapmak için harika bir tercih. Merkezi konumu, panoramik boğaz manzarası ve misafirperverliği ile ünlü otel, şık ve prestijli düğünlerin doğru adresi.

5. A’jia Otel

1800’lerin nostaljisini yansıtan Osmanlı konağı, asıl adı Ahmet Rasim Paşa Konağı olan A’jia Otel, deniz kenarında sakin bir konumunda, zarif düğünlere ev sahipliği yapıyor. Hayalinizdeki dekorasyonu rahatça uygulayabileceğiniz mavi bir denizin yanında harika bir terasa sahip.

Görkemli bir düğün, unutulmaz bir anı olarak kalan eşsiz bir davettir. Bonkör bir bütçeyi hak eder, çünkü hayatta yalnızca bir kez yaşanır. Yani genellikle.

İstanbul'un en iyi düğün otelleri
İstanbul’un en iyi düğün otelleri