Japonya’nın simgesi kiraz çiçekleri bu yıl tekrar açtı

Last Updated on 21 Mart 2023 by Turizm Günlüğü

Japonya’nın simgelerinden olan sakura (kiraz çiçeği) ağaçlarının çiçek açmasıyla tüm ilgiyi üzerine çekti.            kiraz çiçekleri tekrar açtı

Japonya’da baharın gelişini müjdeleyen sakura ağaçlarının çiçek açmasıyla başkent Tokyo’nun dört bir tarafındaki park ve caddelerde adeta görsel şölen yaşandı.

Kovid-19 salgını süresince parklarda uygulanan piknik yasağının bu yıl kaldırılmasını fırsat bilen binlerce kent sakini ve turist, bulutlu havaya rağmen şehrin önemli turistik noktalarından biri olan Asakusa semtine akın etti.

Japonya’yı ziyaret etmek için özellikle Sakura mevsimini beklediğini belirten Avustralya turist Ashton Kevin, “Japonya’ya ilk gelişim. Kültürün ve yemeklerin tadını çıkarıyorum. Herkesin salgın öncesindeki gibi günlük faaliyetlerini sürdürdüğünü görmek çok iyi. Ayrıca herkes çok arkadaş canlısı. Sakura mevsimi dolasıyla çok fazla turist var ve çiçekler çok güzel” ifadelerini kullandı.

Japonya’nın simgesi kiraz çiçekleri bu yıl tekrar açtı

Asakusa’daki Sumida Parkı’na kiraz çiçeklerini görmek için geldiğini söyleyen Haruka Adachi de “Sakura, Japonya’nın en önemli simgelerinden biri. Ve bugün de gerçekten muhteşem gözüküyorlar” diye konuştu.

Asakusa semtinin özellikle sakuraları görmek isteyenlerin uğrak noktası olduğunu belirten Yumi Yoshino da “Ben de tam bu nedenle arkadaşlarımla birlikte buraya geldim” dedi

Kaynak: Sputnik