2. Corendon Sports Open mücadelesi devam ediyor

Corendon Airlines Open'da Junior kategorisinde Arjantinli Benjamin Jose Viana birinci oldu.

Last Updated on 20 Mayıs 2023 by Turizm Günlüğü

Türk sporuna kattığı değerle adından söz ettiren Corendon Airlines’ın isim sponsorluğunda bu yıl ikinci kez düzenlenen “Corendon Sports Open” Tekerlekli Sandalye Tenis Turnuvası’nda, dünyanın dört bir yanından gelen 60 tekerlekli sandalye tenisçisi 2024 Paris Paralimpik Oyunları’na puan toplamak için mücadele ediyor.

Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu organizasyonunun destekleriyle ülkemizde ikinci defa düzenlenen Corendon Sports Open Tekerlekli Tenis Turnuvası’nda 20 ülkeden 60 tekerlekli sandalye tenisçisi, 2024 Paris Paralimpik Oyunları’na puan toplamak için Megasaray Tennis Academy’de mücadele ediyor.

Futboldan basketbola, voleyboldan tenise pek çok spor branşına destek olan Corendon Airlines’ın sponsor olduğu Tekerlekli Sandalye Tenis Turnuvası’nın düzenlendiği tarih ise ayrı bir anlam taşıyor. 18-21 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Haftası’nda “Corendon Sports Open” adıyla düzenlenen turnuva, Antalya Megasaray Tennis Academy ev sahipliğinde gerçekleşiyor.

20 ülkeden 60 sporcu 

Son yıllarda düzenlenen spor organizasyonlarıyla spor turizminin önemli merkezlerinden biri haline gelen Antalya, ikinci kez dünyanın en önemli tekerlekli sandalye tenisçilerini ağırlıyor. Kadınlarda dünya 19 numarası Nalani Boub’dan dünya 40 numarası Britta Wend’e, erkeklerde dünya 25 numarası Gülhem Laget’ten dünya 29 Numarası Ezequel Casco’ya pek çok önemli tenisçi büyük ödül olan 6.000 dolar ve 2024 Paris Paralimpik Oyunları’na puan toplamak için karşı karşıya geldi.

Pek çok ödül ve sürpriz

Erkek, Kadın ve Quad kategorilerinde bu yıl ikinci kez düzenlenen turnuvayı kazanan sporculara Corendon Airlines’ın sürpriz hediyelerinin yanı sıra 6.000 dolar para ödülü de dağıtılacak. Bunların yanı sıra Paris’te düzenlenecek olan 2024 Paris Paralimpik Oyunları için de katılım sağlayan tenisçiler puan kazanmış olacak.

Corendon Sports Open 2023

  • ITF Tekerlekli Sandalye Tenisi Turnuvası
  • 18-21 Mayıs 2023
  • Megasaray Tennis Academy-Belek

Turnuva Programı

18-19-20-21 Mayıs Maçlar 10:00-19:00 saatleri arasında oynanacak

21 Mayıs Finaller 10:30 (Finaller sonrası kupa töreni yapılacak)

Corendon Airlines Open “Engelliler Haftası’nda” gerçekleştirildi

Corendon Airlines Open, 13-16 Mayıs tarihleri arasında Engelliler Haftası’nda düzenlendi. Mücadele dolu anlara sahne olan turnuvanın kazananları ise belli oldu. 2024 Paris Paralimpik Oyunları’na puan toplamak için mücadele eden tekerlekli sandalye tenisçileri, ödüllerini teslim aldılar. Junior kategorisinde Arjantinli Benjamin Jose Viana birinci olurken İtalyan Francesco Felici ise ikinci oldu. Kadınlar dünya 19 numarası Nalani Buob birinci, dünya 40 numarası Brita Wend ikinci oldu. Erkeklerde ise Fransız raket Nicholas Charlier turnuvayı birinci tamamladı. Quad kategorisinde milli tekerlekli sandalye tenisçimiz Ahmet Kaplan turnuvayı birincilikle tamamladı. Ali Ataman ise ikinci oldu.

Kazananlar ise şöyle:

Junior:

Benjamin Jose Viana (ARG)
Francesco Felici (ITA)

Kadınlar:

Nalani Buob (SUI)
Brita Wend (GER)

Erkekler:

Nicholas Charlier (FRA)
Hussein Hamid (IRQ)

Çift Kadınlar:

Liudmila Bubnova (RUS)
Wendi Schutte (NLD)

Christina Pesendorfer (AUS)
Brita Wend (GER)

Çift Erkekler:

Nicholas Charlier (FRA)
Roland Nemeth (HUN)

Francesco Felici (ITA)
Maximilian Taucher (AUT)