Eylül İçin Rusların Türkiye Hesapları

Eylül İçin Rusların Türkiye Hesapları

Last Updated on 23 Ağustos 2023 by Turizm Günlüğü

Sezon boyunca Türkiye’de tur fiyatların aşırı yüksek oluşundan yakınan Ruslar için Eylül ayı yeni adres olarak gösterildi.  Eylül İçin Rusların Türkiye Hesapları

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Eylül ayı başında Antalya’nın tatil beldelerinde iki kişi için üç yıldızlı otelde bir haftalık tur paketini 92 bin 500 ila 100 bin Ruble civarında hesapladı.

1 Eylül’de Rusya’da okullar açıldığı için ay başında genellikle talepte bir düşüş yaşanıyor. Öte yandan ay ortasında Antalya’yı seçenler aynı paket için biraz daha yüksek (108-115 bin Ruble arası) ödeme yapacak.

Turkrus’un aktardığı habere göre ATOR; Eylül başında Antalya tatil beldelerinde her şey dahil en ucuz beş yıldızlı otel paketini ise iki kişi için bir hafta üzerinden 115-143 bin Ruble arasında hesapladı.

Uzmanlar, Antalya’daki çoğu otelde ay ortasındaki turların ay başına göre yüzde 13-16 daha pahalı olduğunu belirtiyor.

Öte yandan Türkiye, sonbahar sezonu için tur operatörleri ve seyahat acenteleri arasında satış liderliğini sürdürüyor. Tüm rezervasyonların yaklaşık yarısını Türkiye elinde tutuyor.

İlk beşte Türkiye’den sonra Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya, Mısır ve Tayland yer alıyor.

ATOR açıklamasına göre sonbahar rezervasyonlarının %48’ini Türkiye, %18’ini BAE, %9’unu Rusya alıyor.    Eylül İçin Rusların Türkiye Hesapları