Sanasaryan Han, A Luxury Collection Hotel Istanbul Ekim’de Açılıyor

Last Updated on 19 Eylül 2023 by Turizm Günlüğü

Sanasaryan Han, A Luxury Collection Hotel Istanbul Ekim ayında kapılarını açıyor.

Ekonomim Gazetesi köşe yazarı Necla Dalan bugünkü köşe yazısında İstanbul’da açılacak Sanasaryan Han, A Luxury Collection Hotel, Istanbul hakkındaki detayları paylaştı.

Necla Dalan, Aktarlı Grup’un yeni otel yatırımına ilişkin şu detayları paylaştı:

Geçen hafta Marriott International’ın Türkiye’ye olan uzun vadeli taahhüdünü imzaladığı 13 yeni anlaşma ile güçlendirdiği ve Türkiye’nin dört bir yanında toplamda iki binden fazla yeni odanın şirketin portföyüne katılacağı açıklandı.

Bugün grubun markalarından The Luxury Collection ile ilgili gelişmeleri aktarmak istiyorum. Sansaryan Han, a Luxury Collection Hotel İstanbul’un Sirkeci’deki tarihi Sanasaryan Han’da kapılarını açması planlanıyordu. 51 odası ve 12 süiti ile misafirlerine hizmet verecek olan otelde bir teras restaurant ve ön cephesinde de 8 mağaza olacak.

AKTARLI GRUP İLE ALTI OTEL İÇİN ANLAŞMA YAPILDI

Aralık 2021’de Marriott International, Aktarlı Grup ile Türkiye’nin önemli lokasyonlarında altı otel açmak üzere sözleşme imzaladı.  Sansaryan Han Otel

Bu otellerden biri de Sanasaryan Han’da açılacak otel olacak.

1940 yılında Diyarbakır Silvan’da tarım ve çiftçilik ile ticari faaliyetlerine başlayan Aktarlı Grup, bugün turizm, tarım, tekstil ve yeme içme sektörlerinde faaliyet gösteriyor. 1989 yılında Ankara ‘da GAP otel ile otelcilik deneyimine başlamış. 1999 yılında Kuşadası Risus Aqua Beach Resort ve 2004 yılında İstanbul Legacy Ottoman otelleri ile otelcilik sektöründe büyümeye devam eden grubun üçü beş yıldızlı olmak üzere toplam 6 oteli var.

—O—

Necla Dalan’ın köşe yazısının tamamını okumak için tıklayın