Turistler İçin Kart Çıkaracak

Last Updated on 13 Eylül 2023 by Turizm Günlüğü

Rus bankaları yabancı turistler için kart çıkaracak.

Rus bankaları yabancı turistler için kartlar çıkaracak. Bu aracın özelliği uzaktan kimlik tespiti imkanı sunması olacak.

Ulusal Ödeme Kartı Sistemi Başkanı Vladimir Komlev konu hakkında yaptığı açıklamada “Bu, yaygınlaştırılması gereken ve talep edilen bir hizmet. Çözümlerden biri gerçekten de burada bir Mir kartı çıkarmak ve en önemlisi de bu kartın kişinin geldiği ülkedeki hesaplardan online olarak doldurulabilmesi.” diye konuştu.

Komlev’in açıklamalarına göre, bu tür kartların işleyişinin temel koşullarından biri de hızlı yükleme imkânı olmalıdır. Kart çıkaran bankaların bu sorunu yabancı ortaklarla çözmesi gerekiyor.

Gazetemru’nun haberine göre Ulusal Ödeme Kartı Sistemi Başkanı açıklamasında aynı zamanda “Bazen bunlar bazı yabancı yargı bölgelerindeki yan bankalar ya da Rusya’da faaliyet gösteren yabancı bankalardır” ifadelerini kullandı.

Potansiyel ortak bankaların ülkelerine seyahat eden Ruslara yansıtma hizmeti vermeyi öngördüğünü belirten Komlev, “Böylece oraya vardıklarında kendilerine yerel bankadan kartlar da veriliyor, böylece aynı sistemi kullanarak Rusya’dan da şarj edilebiliyorlar. Yani burada karşılıklı çıkar söz konusudur” şeklinde konuştu.

Rusya Federasyonu’nda yabancılar için banka kartları çıkarmayı planlayan kredi kuruluşlarından biri olan Sberbank Yönetim Kurulu Birinci Başkan Yardımcısı Aleksandr Vedyakhin, “Evet, bunun üzerinde çalışıyoruz, teknoloji üzerinde çalışıyoruz. Müşteri tanımlama konusu da var” ifadelerine yer verdi. Turistler İçin Kart Çıkaracak