Martı TAG’ın Erişim Engeli Kaldırıldı

Martı TAG

Last Updated on 12 Ekim 2023 by Turizm Günlüğü

Martı CEO’su Oğuz Alper Öktem, ‘Martı TAG’ ve ‘Martı Motosiklet’ uygulaması ile internet sitesi üzerindeki erişim engelinin kaldırıldığına dair büyük bir açıklama yaptı.

Taksi Baronları İçin Kötü Haber

Öktem, bu önemli duyuruyu Youtube kanalı üzerinden 43 dakikalık bir video ile tüm Martı TAG kullanıcılarına iletti. Öktem, çektiği videoda “Evet, müjdeli bir haberim var! 75 bin TAG sürücüsü ve 1.7 milyon TAG kullanıcısı için çok iyi bir haber ama taksi baronları için çok kötü bir haber. Martı TAG üzerindeki erişim engeli kararı tamamen kalktı. Biz haklı olduğumuzu biliyorduk, kazanacağımızı biliyorduk ve aylardır söylüyorduk, öyle de oluyor. Aynen TAG kullanmaya devam. “59 bin sürücü vardı ne ara 75 bin oldu?” diyenlere, son birkaç haftada aramıza binlerce yeni şehrin kahramanı da katıldı” şeklinde konuştu.

Okuma önerisi: Martı TAG nedir, nasıl kullanılır?

Neler Olmuştu?

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, firmanın araç ve motosikletleri kapsayan uygulamasının korsan taksi taşımacılığı olduğu iddiasıyla Martı TAG uygulamasına dava açmış, İstanbul 14. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından 9 Mart 2023 tarihinde “Martı TAG” ve “Martı Motosiklet” uygulaması ile internet sitesine erişim engeli getirmişti. Öktem, karar sonrası “Bu karara itiraz edeceğiz. Türk adaletine güveniyoruz. İnşallah istediğimiz gibi olacak” ifadelerini kullanarak şu açıklamada bulunmuştu:

“TAG uygulaması yüzde 100 yasal bir uygulama. Karayolları trafik kanunları 87’inci maddesinde hatır taşımacılığının çok net bir tanımı da var. Biz şu ana kadar TAG’dan bir kuruş almadık. Ama maalesef biz İstanbul için çalışırken, biz buradaki trafik problemini çözerken, burada bize düşmanlık eden bir takım güç odakları var. Eyüp Aksu’nun açtığı davaya itiraz edeceğiz.”

İşte Martı CEO’su Oğuz Alper Öktem’in YouTube kanalından yaptığı açıklama: