Yılbaşı Tatilinin En Popüler Destinasyonlarını Açıkladı

Yılbaşı Tatilinin En Popüler Destinasyonlarını Açıkladı
Foto: tourdom.ru

Last Updated on 16 Kasım 2023 by Turizm Günlüğü

Rus tur operatörleri yeni yıl tatili satışlarında önemli artış yaşandığını bildirdi. Rus tur operatörü FUN&SUN da, 2024 yılbaşı tatilinin en popüler destinasyonlarını açıkladı. BAE, Tayland ve yurt içi destinasyonlar (Rusya) listenin başında yer alıyor.

Tur operatörü FUN&SUN Basın Servisi tarafından Rus basınına yapılan açıklamaya göre; Kasım ayının ortası itibarıyla tur operatörlerinin sunduğu yeni yıl tatil paketlerinin satışları rekor seviyelere ulaştı.

FUN&SUN Basın Servisi Müdürü Olga Ivanova konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Son günlerde yılbaşı tatillerine olan talepte güçlü bir artış gözlemliyoruz. Rus tatilcilerin çoğunluğu BAE (rezervasyonların %38’ini oluşturuyor), Tayland (%21), Rusya (%13), Mısır (%8), Sri Lanka (%7) ve Türkiye’yi (%5) tercih ediyor. Ayrıca Ermenistan ve Azerbaycan da oldukça popüler tercihler arasında yer alıyor. Rusların yılbaşı seyahati için daha az tercih ettiği ama ilgi gören destinasyonlar arasında ise Macaristan, Malezya, Umman, Tanzanya, Mauritius ve Meksika yer alıyor.”  Yılbaşı Tatilinin En Popüler Destinasyonlarını Açıkladı

Tur operatörünün bildirdiğine göre; yeni yıl seyahati için Rusya’da, yurt içi destinasyonlarına yönelik talepte de bu hafta önemli ölçüde artış yaşandı.

Yeni yıl tatili için en popüler yurt içi destinasyonlar arasında, rezervasyonların toplam %60’ını oluşturan Soçi ve Krasnaya Polyana, %11 ile Kuzbass bölgesindeki Şeregeş tatil beldesi, %6 ile Veliky Ustyug, %4 ile Moskova ve %3 ile Kazan yer alıyor.

Rusya’da 2024 yılında yılbaşı tatili 30 Aralık 2023 tarihinden 8 Ocak 2024 tarihine kadar 10 gün sürecek. Yeni yılın ilk iş günü 9 Ocak olacak.