Brüksel’den Alanya’ya Uçuş Müjdesi

Last Updated on 5 Şubat 2024 by Turizm Günlüğü

Alanya’nın turizm potansiyeli Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen Salon Des Vacances Turizm Fuarı’nda tanıtıldı.  Brüksel’den Alanya’ya Uçuş Müjdesi

Türkiye’nin turizm başkenti Alanya, dünyanın farklı noktalarında tanıtılmaya devam ediyor.

Avrupa’nın önde gelen turizm fuarlarından biri olan Salon Des Vacances Fuarı, bu yıl 1 – 4 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirildi. Her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce turizm profesyonelini bir araya getiren fuar, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) adına katılan Adriana Johanna Lamers, Corendon’un bu sene Brüksel’den Alanya – Gazipaşa Havalimanı’na haftada 6 uçuş gerçekleştireceğini söyledi.

GAZİPAŞA – ALANYA HAVALİMANI’NA HAFTADA 6 UÇUŞ

Fuarla ilgili izlenimlerini paylaşan Lamers, “Brüksel’de yaşanan çiftçi grevinin etkisinin fuara da yansıdığını gördük. Ancak buna rağmen Alanya ve Antalya bölgesindeki doluluk rakamları işletmecilerin yüzünü güldürüyor. Çoğu işletme erken rezervasyon hedeflerine ulaşmış ve hatta geçmiş durumdadır. Salon Des Vacances’in en büyük fuar alanlarından biri Corendon’a aitti ve firma bu alanda sadece Türkiye’den 20 otel grubuna ev sahipliği yaptı. Alanya için en güzel haber ise Corendon’un 2024 sezonunda, Brüksel’den Gazipaşa – Alanya Havalimanı’na haftada 6 uçuş gerçekleştireceği haberi oldu.

BELÇİKALILARIN ÜLKEMİZ HAKKINDA DAHA ÇOK BİLGİYE İHTİYACI VAR

Bu haber bölgemizin turizm alanında uluslararası alanda daha da tanınmasına ve tercih edilen bir tatil destinasyonu olarak konumunun güçlendirilmesine katkı sağlayacaktır. Çünkü Hollandalılar Türkiye’yi çok iyi bilmelerine rağmen Belçikalıların ülkemiz hakkında daha çok bilgiye ihtiyacı var gibi görünüyor.    Brüksel’den Alanya’ya Uçuş Müjdesi

Özellikle sadece Fransızca konuşabilen kesim için aşılması gereken engeller var. Bizler de bu engellerin aşılması, bölgemizin ve ülkemizin her kesime tanıtılması için 4 gün boyunca fuarda çalışmalar gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.