Muğla bu yıl Hint pazarına gözünü dikti!

Last Updated on 24 Nisan 2017 by Yaşar Çelik

Turizmde kalitenin artırılmasıyla hedef pazarlarının da değişeceğini belirten Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla’nın alternatif pazar arayışları kapsamında Hindistan ile çalışmalara ağırlık verildiğini kaydetti.

Çiçek, Hindistan’ın turizm, düğün ve sinema firması Island Grup Başkanı Aman Bhatia’nın, Muğla’ya gelerek incelemelerde bulunduğunu söyledi.

Hindistan’dan gelen grubu Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile görüştürdükleri ifade eden Çiçek, “Muğla, Hintli turistler için bulunmaz bir yer. Önümüzdeki günlerde tekrar gelecekler. Muğla’da hem Hint düğünleri yapılacak hem de filmler çekilecek. Bu kapsamda bir ön anlaşma yapılacak. Önümüzdeki günlerde 50 kişilik bir grup tekrar gelecek ve incelemelerde bulunacak. Ekim ayına doğru turizm acentelerinin kongresini Muğla’da yapacağız.”

Japonya ve Çin pazarına da ağırlık verdiklerini vurgulayan Çiçek, “Muğla artık kapısını dünyanın tüm ülkelerine açarak bölgedeki var olan güzelliklerini tanıtacak. Biz turizm değerlerimizin yanı sıra bölgenin tarihini, medeniyetini ve kültürel değerlerini tanıtmak istiyoruz.” dedi.