Yerli turist Alaçatı’nın yüzünü güldürecek

BeyEvi Alaçatı Oteli

Bu yıl yabancı turist sayısında şimdiye kadar bir artış gözlemlemediklerini söyleyen BeyEvi Alaçatı Oteli Sahipleri Celal ve Nükhet Bayraktaroğlu çifti, “Bu nedenle 2017’de yabancı turist sayısında bir artış beklemiyoruz. Bu yıl 2016 gibi yerli turizme dayalı bir sezon olacak” dediler.

“BU YIL YERLİ TURİZME DAYALI BİR SEZON OLACAK”

Türkiye’nin dünya turizm pazarında ekonomik olarak 10. sıraya, ziyaretçi sayısı olarak da 6. sıraya çıkabilmiş çok geniş bir cazibe merkezi olduğunu söyleyen Celal ve Nükhet Bayraktaroğlu çifti, sözlerine şöyle devam ettiler: “Türkiye’nin dünya turizminin yıldızı olmaması mümkün değil, yeter ki yapılması gerekenleri bir düzen ve tutarlılıkla yapmaya devam edelim. Senenin yaklaşık 7 ayında; 5 ile 5,5 aylık ful doluluğa yabancı ziyaretçileri sayesinde ulaşabiliyoruz. 2016 yılında otelimiz yabancı turist sayısındaki düşüş nedeniyle yılı; 3,3 aylık bir dolulukla ve %65 yerli turist ile kapadı. Bu yılda yabancı turist sayısında bir artış şimdiye kadar gözlemlemedik. Bu nedenle yabancı turist sayısında bir artış beklemiyoruz. Bu sebeple bu yıl yerli turizme dayalı bir sezon olacak. Yaz mevsiminin uzaması ve havaların olağan şekilde devam etmesi ve planlanan etkinliklerin de ilgi görmesi halinde geçen yılki rakamları biraz yukarı çekebiliriz. Örneğin ‘Ot Festivali’ ile Alaçatı Nisan ayına çok iyi bir giriş yaptı. Güzel havalar sayesinde 19 Mayıs’ta hareketli ve yoğun geçti.”

BeyEvi Alaçatı Oteli Sahipleri Celal ve Nükhet Bayraktaroğlu çifti

Ege’ye daha fazla turist gelmesi için önerileri sıralayan BeyEvi Alaçatı Oteli Sahipleri Celal ve Nükhet Bayraktaroğlu, “İlk olarak ülkemizdeki huzur ve barışın varlığı Dünya’ya duyurulmalı. Bunun için yabancı basının Türkiye’ye davet edilerek, yaşamın nasıl olağan akışında devam ettiğine dair haberlerin yapılması sağlanmalı. Turizmciler olarak bizde yurt dışında destinasyon turizmine ağırlık verecek şekilde tanıtımlar yapmalıyız. Bunların yanı sıra havayolu şirketlerimizde yurt dışına direk uçuş bağlantısına önem vermesi gerekiyor” dediler.

BeyEvi Alaçatı Oteli Hakkında:

2010 yılında açılan BeyEvi açıldığı günden beri çok seçkin misafirlere ev sahipliği yapmış küçük bir aile işletmesi. 150 yıllık iki Rum Evinin restorasyonu ve ek yeni bir bina ve avlularından oluşan BeyEvi Alaçatı Oteli’nin 15 odası bulunuyor. Otel provansiyel stilde dizayn edilmiş olup oda mobilyalarının neredeyse tamamı model üzerinden özel olarak yapılmış ya da antikalardan oluşmakta. BeyEvi Oteli içerisinde çok sayıda tablo, heykel, seramik v.b. sanat eserini sergilemekte. Otelin içerisinde kendine özgü lezzetleri sunabildiği bir mutfağı ve taş fırını da bulunuyor. BeyEvi Otelinin mutfağı sahibesi Nükhet Hanım işletiyor. Nükhet Hanım elinin lezzeti yanı sıra çeşitli kurslara katılmış ve Le Cordon Bleu Academy’den ‘Certificate at the Cuisine de Base’ sahibi.